Trwa akcja „Paczuszka dla Maluszka”

Od 3 do 19 grudnia trwa akcja „Paczuszka dla Maluszka”, którą organizuje Fundacja Małych Stópek. Szczecińska fundacja pro-life po raz piąty niesie pomoc dla matek, które w trudnej sytuacji zdecydowały się urodzić dziecko.

 

– „Paczuszka dla Maluszka” jest wyjątkowym prezentem, bo świątecznym. Wtedy szczególnie potrzebujemy ciepła rodzinnego, obecności drugiej, życzliwej osoby. Paczuszka będzie sygnałem, że jest ktoś, kto o Tobie i Twoim dziecku pamięta” – mówił ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, podczas rozmowy z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

 

Akcja „Paczuszka dla Maluszka” odbywa się już po raz piąty. Fundacja Małych Stópek ze Szczecina zachęca do włączenia się w inicjatywę wsparcia matek znajdujących się pod ich opieką, które zdecydowały się opowiedzieć za życiem i mimo trudności urodzić dziecko. Chodzi o zebranie artykułów potrzebnych do pielęgnacji dzieci.

 

Ks. Tomasz Kancelarczyk, wskazuje, że celem świątecznej akcji jest nie tyle pomoc materialna – chociaż jest ona bardzo ważna – ale chodzi przede wszystkim o wsparcie duchowe kobiety.

 

„Wyobraź sobie, że twój prezent w postaci wyprawki dla dziecka trafia do Izy, która jest w 7. miesiącu ciąży, porzucona i odtrącona przez bliskich. Z pewnością po otrzymaniu takiej paczki dla swojego jeszcze nienarodzonego dziecka będzie szczęśliwa, że jest ktoś komu jej los nie jest obojętny i chce, aby jej dziecko przyszło na świat” – zwraca uwagę zespół Fundacji.

 

– Paczuszki kierujemy do kobiet, które w większości były w bardzo trudnej sytuacji podczas ciąży. Na pewno wtedy sformułowanie „stan błogosławiony” nie przeszłoby im przez usta. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mimo wszystko: mimo trudnej sytuacji rodzinnej (często bywało tak, że rodzina była przeciwna urodzeniu dziecka), mimo, że w tych chwilach ojca dziecka nie było, bo zostawił kobietę w ciąży, mimo że otoczenie nie było przychylne życiu, wręcz wrogim namawiającym do najgorszego – że mimo wszystko kobieta podjęła trud. To nie tylko trud samej ciąży, ale także trud przeciwstawienia się wszystkim okolicznościom. To naprawdę wymagało wiele wewnętrznego wysiłku – podkreślił prezes Fundacji Małych Stópek.

 

Fundacja Małych Stópek na co dzień pomaga kobietom, które zdecydowały się urodzić dziecko. Prowadzi m.in. Dom Samotnej Matki w Poczerninie.

 

 

W akcję „Paczuszka dla Maluszka” można się włączyć w jeden z trzech sposobów:

 

1. Przygotowując i przesyłając do Fundacji paczkę za ok. 100 zł z artykułami higienicznymi dla niemowląt, którą w Twoim imieniu Fundacja ofiaruje wybranemu maleństwu i jego mamie.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

 

2. Zostawiając gotową paczuszkę w swojej parafii (jeśli bierze udział w akcji i ma specjalną choinkę, ubraną w “paczuszkowe bombki”).

 

3. Przesyłając na konto Fundacji darowiznę (tytułem DAROWIZNA PACZUSZKA), dzięki której wolontariusze Fundacji sporządzą paczkę dla maluszka z zakupionych artykułów.

nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

“DAROWIZNA PACZUSZKA”

 

Co powinno znaleźć się w Paczuszce dla Maluszka?
– pudry
– oliwki,
– szampony
– kremy
– pieluchy (preferowany rozmiar 4, 5, 6).

 

W razie pytań można kontaktować się z Fundacją Małych Stópek pod numerem 791 138 902 lub mailowo: [email protected]

 

Źródło: dlazycia.info, radiomaryja.pl