15 tysięcy osób na Marszu dla Życia w Holandii

/15 tysięcy osób na Marszu dla Życia w Holandii

15 tysięcy osób na Marszu dla Życia w Holandii

W ostatnią sobotę w Hadze (Holandia) przemaszerowało w obronie życia ok. 15 tysięcy osób. Tematem marszu, który odbył się w tym roku po raz dwudziesty piąty, było pytanie: „Kiedy twoje serce zaczęło bić?”.

 

Marsz rozpoczął się o godz. 11.00 w Malieveld przemówieniami polityków Keesa van der Staaija (posła partii politycznej SGP) i Gert-Jana Segersa (przywódcy partii rządowej ChristenUnie). Poruszającym świadectwem podzieliła się Deborah – ze swoim dzieckiem na ramionach opowiedziała o tym, że rozważała aborcję swojego trzeciego dziecka, jednak ostatecznie dzięki wsparciu organizacji Cry for Life (która była też organizatorem marszu), wybrała życie.

 

Marsz przebiegł w spokojnej atmosferze. Na Malieveld było 3100 różowych i niebieskich flag jako symbol dokonywanych w tym kraju rocznie 31 000 aborcji. Nad przygotowanym przez artystę pro-life pomniku widniał napis: „Aborcja przerywa bicie serca 31 000 razy w roku”. Ludzie zostawiali przy nim kwiaty, żeby uczcić osoby, które straciły życie w wyniku aborcji i eutanazji.

 

W tegorocznym marszu liczba uczestników potroiła się w porównaniu z poprzednią edycją. W 2016 roku w marszu udział wzięło ok. 5000 osób, a rok wcześniej 2000.

 

Marsz dla Życia cieszył się również zainteresowaniem mediów – tym razem nie mogły zignorować tak potężnego głosu obywateli w obronie życia.

 

Źródło: oneofus.eu

By | 2017-12-24T12:45:09+01:00 wtorek, 12 grudnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail