Organizacje niosące pomoc

/Organizacje niosące pomoc
Organizacje niosące pomoc 2020-09-27T10:58:00+02:00
W tej zakładce znajdziesz kontakty do organizacji i stowarzyszeń, które mogą bezpłatnie udzielić Ci niemal każdej możliwej pomocy – finansowej, psychologicznej, prawnej, medycznej, a nawet mieszkaniowej. Osoby pracujące w tych instytucjach czekają na kontakt od Ciebie.

 

POLSKIE STOWARZYSZENIE OBROŃCÓW ŻYCIA CZŁOWIEKA

Zgodnie ze statutem, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka prowadzi działalność edukacyjną, wychowawczą i naukową służącą obronie życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka świadczy również różnorodną pomoc: kobietom w ciąży, matkom samotnie wychowującym dzieci (w szczególności niepełnosprawne) i ubogim rodzinom wielodzietnym.

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji materialnej i boisz się, że nie uniesiesz kosztów utrzymania Twojego dziecka, tutaj czekają osoby, które Ci pomogą. W tym celu Stowarzyszenie uruchomiło „Fundusz wsparcia rodziny”. Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy, przekazywane są również paczki żywnościowe. Ubiegać się o nie mogą samotne matki lub rodziny znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Prowadzimy pomoc dla dzieci niepełnosprawnych w formie „Funduszu Ochrony Życia Dziecka Poczętego Chorego i Niepełnosprawnego”. Jeżeli masz starsze dzieci w wieku szkolnym, możesz starać się o dofinasowanie na podręczniki i przybory szkolne. Jeżeli będzie taka potrzeba, Stowarzyszenie pomoże w znalezieniu odpowiedniego konsultanta/specjalisty np. lekarza lub psychologa.

Ze Stowarzyszeniem można kontaktować się dzwoniąc na numer: (12) 421-08-43 lub mailowo: [email protected];

www.pro-life.pl

 

FUNDACJA JAVANI

– Jesteś nastolatką. Przypuszczasz, że jesteś w ciąży. Nie bój się, nie załamuj. Zanim cokolwiek zrobisz, zadzwoń. Porozmawiajmy!!!

– Jesteś nastolatkiem. Stoi przed tobą perspektywa zostania ojcem. Nie bój się, nie załamuj. Zanim cokolwiek zrobisz, zadzwoń. Porozmawiajmy!!!

– Jesteś rodzicem. Słyszysz od swojego małoletniego dziecka, że zostaniesz Babcią/Dziadkiem. Masz mętlik w głowie. Zanim cokolwiek zrobisz, zadzwoń. Porozmawiajmy!!!

– Jesteś nauczycielem, wychowawcą lub inną osobą, która odpowiada za nastolatkę/nastolatka, który zostanie rodzicem. Zanim cokolwiek zrobisz, zadzwoń. Porozmawiajmy!!!

Fundacja Javani powołana została w celu wsparcia małoletnich rodziców w wychowania własnych dzieci, zdobyciu wykształcenia i podjęcia pracy zawodowej. Wszyscy działamy tu bo kochamy życie. Nasz zespół to: mediatorzy, prawnicy, lekarze, położne, pielęgniarki, księża, psychologowie, naprotechnolog, doradca zawodowy.

Z Fundacją Javani możesz się skontaktować pisząc na adres e-mail: [email protected] lub dzwoniąc na telefon zaufania czynny od pn-pt od 8.00-15.00: +48 506 822 449 (TE RAMY NIE SĄ SZTYWNE, JEŚLI NIE MOŻESZ CZEKAĆ TO DZWOŃ  🙂 )

www.facebook.com/fundacja.javani

javani.archpoznan.pl

 

FUNDACJA MAŁYCH STÓPEK

Każdego tygodnia pomagają średnio jednej kobiecie. Organizują akcję „paka dla niemowlaka”, „pielucha dla malucha”, zapewniając co roku roczny zapas pieluch dla około 60 dzieci. Zajmują się wsparciem materialnym,  psychologicznym, medycznym i przede wszystkim gwarantują swoją obecność, nie zostawią Cię samej. Ksiądz Tomasz Kancelarczyk i wolontariusze BMS-u staną na głowie, żeby pomóc Tobie i Twojemu maluchowi w taki sposób, którego potrzebujecie, żeby Wasza historia mogła zakończyć się pozytywnie, tak jak historie wielu kobiet, które przeszły przez podobną sytuację jak Wy. Mają już bardzo duże doświadczenie.

Z ks. Tomaszem możesz się skontaktować dzwoniąc pod numer: 608 752 142 lub pisząc na adres: [email protected]

dlazycia.info

 

EVANGELIUM VITAE

Siostry prowadzące fundację „Evangelium Vitae” zajmują się… wszystkim! Działają głownie we Wrocławiu, ale jeśli jesteś z innego miasta również możesz się z nimi skontaktować i z pewnością postarają się Ci pomóc, jak tylko będą mogły. W działającej tu Poradni Rodzinnej możesz skorzystać z:

– porady prawnej – jeśli potrzebujesz dowiedzieć się czegoś z zakresu prawa karnego, rodzinnego, prawa pracy, prawa finansowego. Dowiesz się, jak możesz wyegzekwować alimenty albo jak starać się o odpowiednie zapomogi;

– pomocy psychologa i psychoterapeuty – jeśli przechodzisz kryzys w swoim związku, zmagasz się z depresją, zaburzeniami nastrojów, zaburzeniami odżywiania, problemami wychowawczymi;

– doradcy rodzinnego – także dla osób głuchoniemych i niedosłyszących oraz ich rodzin;

– terapeuty NEST – jeśli doświadczyłaś traumatycznych przeżyć związanych z przemocą domową, nie możesz poradzić sobie z utratą dziecka nienarodzonego lub z tym, że dokonałaś aborcji, jeśli boisz się, czy podołasz psychicznie opieką nad dzieckiem niepełnosprawnym;

W Fundacji Evangelium Vitae, znajdziesz też pomoc, jeżeli dowiedziałaś się, że Twoje Dziecko jest na tyle poważnie chore, że najprawdopodobniej nie będzie żyć długo. Być może lekarze czy znajomi  namawiają Cię do aborcji jako rzekomo najlepszego rozwiązania dla Ciebie i Dziecka. Korzystając z pomocy Wrocławskiego Hospicjum Perinatalnego będziesz mogła w godnych warunkach pożegnać się z Twoim Maleństwem, pozwolić mu poznać Twoją twarz, Twój dotyk, usłyszeć Twój głos i poczuć Twoją miłość do niego.

Działa tu też Bank Niemowlaka, a pracujący w nim wolontariusze pomogą Ci skompletować wyprawkę dla Twojego dziecka lub zaopatrzą Cię w artykuły potrzebne także dla starszych dzieci.

Wszystkie porady i korzystania z Banku Niemowlaka są całkowicie bezpłatne. Do Poradni można się zgłaszać telefonicznie: tel. 798 988 903 lub pisząc na adres e-mail: [email protected] lub [email protected].

fev.wroclaw.pl

 

FUNDACJA RAK N’D ROLL – BOSKIE MATKI

Idea Boskich Matek:

„Ani razu nie pomyślałam o usunięciu ciąży, nawet przez sekundę. Chociaż namawiali mnie do tego wszyscy lekarze. I w Polsce, i za granicą. Wszędzie słyszałam, że bezwzględnie powinnam usunąć ciążę, że nie ma innego wyjścia. W czasie tych strasznych wizyt miałam w głowie tylko jedną myśl: „Muszę szukać dalej”. (…) Miałam dziwną pewność, że za chwilę otworzą się jakieś drzwi.”

„Magda, miłość i rak” – A. Mrowińska; Wyd. Zwierciadło

To słowa Magdy Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak’n’Roll. W 2009 roku dały początek idei Boskich Matek – kobiet, które w imię miłości do swego dziecka mają odwagę rzucić wyzwanie systemowi, który nakłania je do przerwania ciąży. W tak dramatycznej sytuacji, mają odwagę dokonać własnego wyboru. Są odważne, pełne miłości, wspaniałe – boskie.

Magda po raz pierwszy wprowadziła temat ciąży i raka do przestrzeni publicznej. Po własnych doświadczeniach, walce o możliwość leczenia onkologicznego i zachowania ciąży, głośno mówiła o tym, że „z rakiem można żyć, a nawet dawać życie”. Leoś urodził się zdrowy i był Jej wielkim szczęściem.

Tymczasem ciągle około ¾ kobiet w ciąży, u których zdiagnozowano nowotwór słyszy, czasem wielokrotnie, że powinny usunąć ciążę i dopiero wtedy poddać się leczeniu. Zarówno badania naukowe, jak i doświadczenie onkologów leczących takie kobiety pokazują, że ciąża nie jest przeciwwskazaniem do chemioterapii. W ciąży można leczyć się onkologicznie i urodzić zdrowe dziecko.

Fundacja Rak’n’Roll uruchomiła Program kompleksowej opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka „Boskie Matki”. Dziewczyny dostają wszechstronną opiekę: onkologiczną, ginekologiczną, psychologiczną, położniczą, rehabilitacyjną, urodową – każdą. Chcemy, żeby niczego Im nie zabrakło. Stworzenie miejsca, gdzie kobiety w ciąży chore na raka znajdą wsparcie i profesjonalną pomoc było marzeniem Magdy. Tego marzenia sama nie mogła zrealizować. Dla nas to ogromna satysfakcja zrobić to w Jej imieniu.

Jeśli jesteś w ciąży, chorujesz na raka i potrzebujesz wsparcia napisz do Marty: [email protected] lub pobierz, wypełnij i wyślij FORMULARZ zgłoszeniowy do programu Boskie Matki.

Opieka oferowana w ramach Programu jest bezpłatna.

www.raknroll.pl/co-robimy/programy/boskie-matki

 

FUNDACJA DLA ŻYCIA I RODZINY IM. ŚW. JANA PAWŁA II

Możesz tu skorzystać z m.in. bezpłatnego poradnictwa psychologicznego, prawnego, dietetycznego. Fundacja pomaga mamom w niespodziewanej ciąży, osobom przechodzącym przez nerwice, depresje, rodzicom, których dzieci sprawiają trudności wychowawcze. Wspiera także rodziców po stracie dziecka.

Z Fundacja możesz się skontaktować od poniedziałku do piątku dzwoniąc na numer tel: 575 636 736

www.zyciacud.pl

 

PORADNIA BIOETYCZNA 

Poradnia Bioetyczna to pierwsze tego typu w Polsce miejsce, w którym każdy zainteresowany może uzyskać informację lub poradę na tematy związane z bioetyką oraz otrzymać wsparcie i pomoc w rozwiązaniu trudnych dylematów moralnych związanych z początkiem, trwaniem lub końcem życia. Wykwalifikowany zespół bioetyków, wśród których znajdują się m.in. lekarze, pracownicy służby zdrowia, prawnicy, teolodzy i filozofowie udziela informacji w oparciu o naukę Kościoła Katolickiego oraz zasady personalizmu chrześcijańskiego.

W szczególny sposób udzielamy porad w zakresie ochrony życia ludzkiego na każdym etapie – od poczęcia do naturalnej śmierci, niepłodności (in vitro, naprotechnologia i adopcja), diagnostyki prenatalnej, aborcji, ciąży pozamacicznej, transplantacji, etyki lekarskiej, a także opieki nad pacjentem w stanach terminalnych (uporczywa terapia, sedacja, stosowanie środków p/bólowych, reanimacja i resuscytacja, eutanazja).

www.poradniabioetyczna.pl

 

FUNDACJA POMOCY KOBIETOM EUROHELP

Jeśli Ty sama, (Twoje dziecko lub Twoja dziewczyna) znalazłaś się w trudnej sytuacji życiowej z powodu „niechcianej ciąży”, skontaktuj się z nami, zanim podejmiesz „nieodwracalną decyzję” o aborcji. Są dobre i złe rozwiązania, bardzo często te tzw. szybkie rozwiązania wcale nie są dobre, gdyż ich konsekwencje mogą ciągnąć się za nami przez wiele lat, pozbawiając nas radości życia. Chcemy po prostu pomóc Ci podjąć dobrą decyzję, której nie będziesz musiała nigdy żałować.

Jak możemy Ci pomóc?

  1. Konsultacje psychologiczne. Oprócz spotkań indywidualnych oferujemy również terapię grupową.
  2. Poradnictwo prawne. Jak przeprowadzić „adopcje ze wskazaniem” lub znaleźć właściwą rodzinę zastępczą oraz załatwić wszelkie formalności z tym związane?
  3. Pomoc socjalna. Dotyczy kobiet, które potrzebują tymczasowego schronienia aby „donosić ciążę” i urodzić dziecko.
  4. Pomoc w opiece nad noworodkiem. Dotyczy kobiet, które zrezygnowały z aborcji i zdecydowały się na macierzyństwo.

Możesz się z nami skontaktować pisząc na adres e-mail: [email protected] lub dzwoniąc na numer: +48 34 366 46 77

eurohelp.com.pl

 

MAMA NIE JEST SAMA

Sytuacje kryzysowe nigdy nie są dobrym momentem na podejmowanie życiowych decyzji. Kobieta w ciąży lub z małym dzieckiem zawsze powinna być otoczona szczególną opieką.

Projekt „Mama nie jest sama” to:

–  Portal internetowy dla mam, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i osób, które chcą im pomóc
–  Telefon informacyjno-pomocowy

Szukasz pomocy? Zadzwoń!

TELEFON: 515 866 142

Poniedziałek 12.00-13.00
Wtorek 12.00-13.00
Czwartek 12.00-13.00
Piątek 12.00-13.00

Adres e-mail: [email protected]

mamaniejestsama.pl

 

STOWARZYSZENIE GAUDIUM VITAE IM. STANISŁAWY LESZCZYŃSKIEJ

Głównym zadaniem Stowarzyszenia jest obrona dziecka poczętego, wspieranie samotnych matek i ubogich rodzin. Stowarzyszenie wspiera m.in. matki w trudnej sytuacji życiowej, które zostały odrzucone przez rodzinę, partnerów, borykają się z ubóstwem, wahają się z decyzją o urodzeniu dziecka oraz są zagrożone z powodu choroby, niepełnosprawności lub patologii.

Adres :

Tatrzańska 35
81-313 Gdynia
(przy Kolegium Ojców Jezuitów)

tel. 607 880 957
Adres e-mail: [email protected]

Dyżury w siedzibie Stowarzyszenia: poniedziałki 15:00-19:00; środy 10:00-14:00

www.facebook.com/stowarzyszeniegaudiumvitae

www.gaudium-vitae.eu/index.html

 

STOWARZYSZENIE DWIE KRESKI

Stowarzyszenie Dwie Kreski zajmuje się pomocą kobietom w ciąży. Prowadzimy telefon zaufania dla kobiet, które zobaczyły Dwie Kreski na teście i w związku z tym znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Otaczamy kobietę opieką i troską. Nasze motto to “Nie oceniamy, pomagamy”. Każde życie ma dla nas ogromne znaczenie. Wiemy, że wspierając mamę, pomagamy całej rodzinie. Chcemy, aby żadna kobieta nie czuła się samotna.

Pomagamy kobietom, zapewniając:

  • Wsparcie psychologiczne
  • Pomoc materialną
  • Porady prawne
  • Wsparcie duchowe
  • Informacje na temat lokalnych instytucji pomocowych i stowarzyszeń

Jeżeli zobaczyłaś Dwie Kreski i potrzebujesz wsparcia:
Zadzwoń: 533 112 121 lub  napisz: [email protected]
(codziennie od 18.00 do 23.00)

W pozostałych sprawach możesz się z nami skontaktować pod adresem: [email protected]

Facebook