Władze

/Władze
Władze 2019-09-26T09:48:44+02:00

Prezes –  Jakub Bałtroszewicz (Fundacja JEDEN Z NAS, Kraków)

Jakub Bałtroszewicz (1981) – Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny. Absolwent Papieskiej Akademii Teologicznej (obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II) w Krakowie. Były redaktor naczelny czasopisma bioetycznego IMAGO wydawanego przez Fundację Pro Humana Vita prof. Wandy Półtawskiej. Koordynator narodowy i członek komitetu organizacyjnego (jako jedyny Polak) jednej z pierwszych Europejskich Inicjatyw Obywatelskich „JEDEN Z NAS”, której celem było zablokowanie finansowania z pieniędzy unijnych aborcji i eksperymentów na ludzkich embrionach. Pomysłodawca i organizator I Międzynarodowego Kongresu Europejskich Ruchów Obrony Życia w Krakowie, na którym podjęto decyzję o stworzeniu Europejskiej Federacji dla Życia i Ludzkiej Godności ONE OF US (obecnej w 20 krajach Europy), w której zarządzie pełni aktualnie funkcję Sekretarza Generalnego. Fundator i Prezes Zarządu krakowskiej Fundacji JEDEN Z NAS prowadzącej m.in. pierwszą w Polsce Poradnię Bioetyczną (www.poradniabioetyczna.pl) oraz portal bioetyczny/pro-life www.jedenznas.pl. Posiada status lobbysty w instytucjach unijnych, gdzie blisko współpracuje z politykami podzielającymi chrześcijański system wartości. Współorganizator – wraz z prof. Ryszardem Legutko – cyklicznego kongresu w obronie prześladowanych chrześcijan. Wykładowca dydaktyki bioetyki na UPJPII. W wolnych chwilach amator podróży – odwiedził blisko 100 krajów na wszystkich kontynentach.

 


Członkowie zarządu:

Paweł Wosicki (Fundacja Głos dla Życia, Poznań)

Dr Paweł Wosicki (1958) – doktor nauk fizycznych, od wielu lat zaangażowany w działalność na rzecz obrony życia ludzkiego od chwili poczęcia. Uczestniczy w projektach samorządowych dotyczących rodziny oraz w szeregu programów wspierających rodzinę, szczególnie wielodzietną. Założyciel i wieloletni (25 lat) prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. W latach 2005-2010 radny rady miasta Poznania wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes Fundacji „Głos dla Życia” i redaktor naczelny oraz wydawca Magazynu Służby Życiu i Rodzinie „Głos dla Życia”, a także członek-założyciel Związku Rodzin Dużych 3+.

Swoje działania podejmuje w łączności z Kościołem i biskupami – jest członkiem Zespołu ds. Rodziny przy Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu Polski, a także Kawalerem Orderu Rycerstwa Jasnogórskiej Bogarodzicy. W 2018 roku papież Franciszek przyznał mu medal Pro Ecclesia et Pontifice, którym wyróżniane są osoby świeckie w dowód uznania wybitnych dzieł i za znaczące zasługi „dla Kościoła i Papieża”.

Czytaj także: Paweł Wosicki: mozolnie budować cywilizację życia i miłości

 

Urszula Wosicka (Patronat nad Rodziną, Poznań)

Ks. Tomasz Kancelarczyk (Fundacja Małych Stópek, Szczecin)

Ewa Kowalewska (Stowarzyszenie Przyjaciół Ludzkiego Życia, Gdańsk)

Lech Kowalewski (Fundacja Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia, Gdańsk)

Lidia Klempis (Fundacja Życie i Rodzina, Warszawa)

Lech Łuczyński (Instytut Ordo Caritatis, Warszawa)

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail