8. Rajd dla Życia (1-7 lipca 2017)

/8. Rajd dla Życia (1-7 lipca 2017)

8. Rajd dla Życia (1-7 lipca 2017)

W dniach 1-7 lipca odbędzie się ósma edycja Rajdu dla Życia – rowerowej pielgrzymki promującej obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Jednocześnie wyruszą po dwie grupy uczestników z Oświęcimia i z Gdańska, a ich celem będzie dotarcie do Łodzi, zgodnie z hasłem „Kierunek Łódź Piotrowa”. Organizatorem Rajdu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

 

Cel pielgrzymowania to dzielenie się świadectwem o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, wyrażenie sprzeciwu wobec aborcji oraz promowanie duchowej adopcji dziecka poczętego. W czasie Rajdu będą rozdawane materiały pro-life oraz prowadzone spotkania z mieszkańcami miejscowości, przez które prowadzi trasa tegorocznej pielgrzymki.

 

Ósmą edycję Rajdu dla Życia wspiera Dariusz Kamys, założyciel kabaretu Hrabi. Ma on ku temu bardzo osobisty powód – kiedy jego Mama nosiła go pod sercem, lekarze doradzali jej aborcję, ponieważ ta ciąża mogła być zagrożeniem dla jej życia. Jak mówił w trakcie konferencji prasowej zapowiadającej ósmy Rajd dla Życia, „właśnie dzięki determinacji i dzięki takiemu nastawieniu mojej mamy, która była tak bardzo za tym życiem cieszę się, że jestem”.

 

Cztery trasy Rajdu tworzą kształt cyfry 8, a ich łączna długość to 2314 km. Trasy przebiegają przez 15 województw i 27 diecezji.

 

Wszystkie  grupy spotkają się pod katedrą w Łodzi w dniu 7 lipca pomiędzy godziną 12:00 a 12:30. Bezpośrednio po przyjeździe odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca Rajd oraz happening pro-life.

 

Źródło: www.rajddlazycia.pl

By | 2017-06-28T17:42:12+02:00 środa, 28 czerwca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook