Afrykańscy lekarze przeciwko eutanazji i wspomaganemu samobójstwu

/Afrykańscy lekarze przeciwko eutanazji i wspomaganemu samobójstwu

Afrykańscy lekarze przeciwko eutanazji i wspomaganemu samobójstwu

Prezydent Ogirima z afrykańskiego oddziału Światowego Towarzystwa Medycznego (WMA – The World Medical Association) ogłosił, że „Afryka odrzuca medycznie wspomagane samobójstwo i eutanazję”, przedstawiając je jako sprzeczne z przysięgą lekarską, w której lekarz przyrzeka, że nie wykorzysta swojej medycznej wiedzy, aby łamać prawa człowieka i wolność obywatelską.

 

Ogirima uważa, że zwiększenie opieki paliatywnej nad terminalnie chorymi pacjentami jest najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na przeciwdziałanie eutanazji.

 

Sekretarz Generalny WMA, Otmar Kloiber, zaapelował o zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów w stanie terminalnym, głównie poprzez uniwersalny pakiet opieki, który ma poprawić opiekę paliatywną i leczenie.

 

„Nie możemy pomagać pacjentom kończąc ich życie z powodu krajowego ustawodawstwa czy medycznej etyki WMA, które nie upoważniają nas do przerywania czyjegoś życia” – stwierdził Ogirima.

 

Światowe Towarzystwo Medyczne (WMA) to niezależna i największa organizacja lekarska na świecie, zrzeszająca krajowe organizacje lekarskie z ponad 100 państw świata. Została utworzona 18 września 1947 roku przez przedstawicieli z 27 państw podczas pierwszego Zgromadzenia Ogólnego WMA w Paryżu. Od 2014 roku organizacja reprezentuje 112 krajowych towarzystw medycznych, skupiając ponad 10 milionów lekarzy.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2018-03-06T15:28:52+01:00 wtorek, 06 marca 2018|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail