Apel do posłów ws. aborcji eugenicznej

by FUNDACJA JZN
Środowisko Medyczne Św. Rodziny kieruje list otwarty do posłów ws. obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Organizacja zrzeszająca lekarzy, pielęgniarki, położne i farmaceutów przedstawia w nim argumenty za przyjęciem tego projektu. Przekonuje, że obecna przesłanka eugeniczna jest sprzeczna z konstytucją i etyką zawodową lekarzy.

Przedstawiciele Środowiska Medycznego Św. Rodziny zauważają, że w wyniku legalnej tzw. aborcji na świat przychodzi najczęściej żywe dziecko, ale pozostawione bez pomocy medycznej umiera w cierpieniach z powodu uduszenia.

Najczęściej śmiertelnymi ofiarami tzw. aborcji eugenicznej stają się dzieci podejrzewane o zespół Downa lub Turnera. Dlatego medycy w liście otwartym wskazują na przykłady osób, które pomimo wrodzonych wad są darem dla społeczeństwa – wskazuje lek. Grażyna Rybak, specjalista pediatrii.

– Wspominaliśmy naszą koleżankę, lekarkę Malinę Świeć, która – mimo, że ma rozpoznany zespół Turnera – to zdołała ukończyć studia medyczne, robi specjalizację z jednej z najtrudniejszej dziedzin medycyny – z genetyki. Mówiliśmy też o znanym na całym świecie Nicku Vujicicu, człowieku, który posiada poważną wadę genetyczną Tetra – Amelia. Jest on pozbawiony rąk i nóg, a mimo wszystko jest mężem, ma czwórkę dzieci. Swoją radością i optymizmem niezwykle pomaga ogromnej ilości ludzi na całym świecie. Chcieliśmy zwrócić uwagę posłom, którzy pochylają się nad zmianą naszego prawa, na ten aspekt życia takich osób w społeczeństwie, by pokazać jak bardzo nasze społeczeństwo takich ludzi potrzebuje – podkreśla Grażyna Rybak.

Środowisko Medyczne Św. Rodziny przypomina, że Sejm ustanowił rok 2020 rokiem św. Jana Pawła II. Uchwalenie ustawy chroniącej poczęte życie, bardziej niż obecnie byłoby wyrazem uczczenia 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II – czytamy w liście.

Obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj Aborcję” eliminuje z polskiego prawa przesłankę pozwalającą na zabicie nienarodzonych dzieci z podejrzeniem lub rozpoznaniem u nich wad genetycznych.

Poparta przez blisko milion osób propozycja w połowie kwietnia po pierwszym czytaniu w Sejmie trafiła do prac sejmowych komisji: Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook