Apel o dopisanie klauzuli sumienia do ustawy o zawodzie farmaceuty

/Apel o dopisanie klauzuli sumienia do ustawy o zawodzie farmaceuty

Apel o dopisanie klauzuli sumienia do ustawy o zawodzie farmaceuty

Z apelem o wprowadzenie zapisu na temat klauzuli sumienia do projektu ustawy o zawodzie farmaceuty wystąpiło Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski.

17 lipca ukazał się projekt ustawy o zawodzie farmaceuty do konsultacji społecznych. Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski zachęca do wysłania swoich uwag, a w szczególności prośby o wprowadzenie zapisu na temat klauzuli sumienia farmaceuty.

Na stronie internetowej Stowarzyszenia przygotowano konkretną propozycję: „Można wysłać taki komentarz: Jako farmaceuta domagam się dopisania do ustawy o zawodzie, który wykonuję na co dzień możliwości skorzystania podczas czynności zawodowych z klauzuli sumienia. Jest to dla mnie bardzo ważne. Proszę o dodanie w art. 36 zapisu: Aptekarz podczas wykonywania obowiązków służbowych korzystając z klauzuli sumienia może odmówić wydania produktów i wyrobów, których stosowanie jest niezgodne z jego sumieniem”.

Stowarzyszenie zachęca do przeczytania projektu i do napisania swoimi słowami komentarza i wskazania według swego uznania, w którym miejscu miałby być ten zapis. „Warto, a nawet trzeba, skorzystać z tej możliwości. Możemy też zachęcić innych farmaceutów” – apeluje do kolegów Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski.

Źródło: sfkp.pl
By | 2019-07-22T18:03:29+02:00 poniedziałek, 22 lipca 2019|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail