Apel pracowników naukowo-dydaktycznych krakowskich uczelni do Rady Miasta Krakowa

by

Publikujemy treść apelu pracowników naukowo-dydaktycznych krakowskich uczelni do Rady Miasta Krakowa, w związku z doniesieniami o o ewentualnym dofinansowywaniu z budżetu Krakowa procedury „in vitro”.

 

„W związku z doniesieniami mediów o projekcie uchwały Rady Miasta Krakowa o ewentualnym dofinansowywaniu z budżetu Krakowa procedury „in vitro”, pragniemy przedstawić nasze stanowisko w tej tak ważnej społecznej sprawie.

 

Badania naukowe jednoznacznie wykazały, że życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia. Dlatego niedopuszczalne są metody, w wyniku których ginie większość poczętych istot ludzkich. Nie do przyjęcia jest więc propagowanie metody „in vitro”, która nie tylko nie leczy niepłodności, ale może prowadzić do narodzin dzieci znacznie częściej obarczonych wadami genetycznymi. Nie oszczędza również zdrowia matek, zwiększając u nich ryzyko rozwoju nowotworów.

 

Podkreślamy, że według danych z zachodnich klinik „in vitro”, około 90 proc. poczętych tą metodą dzieci ginie przed narodzeniem.

 

Wobec dramatycznej sytuacji w polskiej służbie zdrowia apelujemy, aby nie przeznaczać społecznych funduszy na nieetyczną, mało skuteczną, a w dodatku obarczoną licznymi powikłaniami metodę.

 

Apelujemy, aby wspierać jedynie te metody, które w etyczny sposób leczą niepłodność. Dlatego apelujemy o skuteczną promocję i wdrażanie naprotechnologii, która nie narusza podstaw bioetyki, jest metodą skuteczniejszą, znacznie mniej kosztowną, a przede wszystkim bezpieczniejszą dla zdrowia matki i dziecka.

 

Jako naukowcy, powołani do merytorycznej oceny rzeczywistości, zdecydowanie popieramy metody przyczyniające się realnie do tak bardzo oczekiwanego przyrostu naszej populacji, nienaruszające zasad etyki i  tradycji rodzinnych. Stąd nasze „nie” wobec „in vitro” oraz „tak” dla naprotechnologii.”

 

Kraków, listopad-grudzień 2016 r.

 

Apel można podpisać TUTAJ

 

Źródło: www.pro-life.pl

You may also like

Facebook