Apel Prezesa PFROŻiR z okazji Dnia Ojca

by FUNDACJA JZN
„Prosimy o przygotowanie szczególnej oprawy medialnej zawierającej nie tylko najlepsze życzenia dla ojców, ale także ukazującej ich rolę i odpowiedzialność w życiu rodzinnym” – napisał Jakub Bałtroszewicz, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny w apelu do mediów katolickich z okazji zbliżającego się Dnia Ojca.

Prezes PFROŻiR zwrócił uwagę, że dla ochrony życia od jego poczęcia oraz prawidłowego wychowania dzieci duże znaczenie ma „odpowiedzialnie i twórczo realizowane ojcostwo”. – Ma to w obecnym czasie szczególne znaczenie, gdyż coraz więcej dzieci wychowywanych jest tylko przez jednego rodzica – przeważnie przez matki, wzrasta liczba rozwodów, coraz częściej rozpadają się także związki nieformalne – pisze Jakub Bałtroszewicz i podkreśla, że dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują opieki i więzi z obojgiem rodziców, dobrze funkcjonujących rodzin, których podstawą są trwałe, szczęśliwe związki ich matek i ojców.

– Prosimy o przygotowanie w tym dniu szczególnej oprawy medialnej zawierającej nie tylko najlepsze życzenia dla ojców, ale także ukazującej ich rolę i odpowiedzialność w życiu rodzinnym – apeluje prezes PFROŻiR przed 23 czerwca. Przypomina także, że okazją do twórczego podjęcia tematu ojcostwa jest ogłoszony przez papieża Franciszka Rok św. Józefa, ponieważ opiekun św. Rodziny jest wzorem cnót ojcowskich.

W Polsce Dzień Ojca od 1965 r. obchodzony jest 23 czerwca. W niektórych krajach europejskich (Włochy, Hiszpania i Portugalia) życzenia ojcom składa się 19 marca – we wspomnienie św. Józefa.

Apel Prezesa PFROŻiR na Dzień Ojca

You may also like

Facebook