Argentyna modli się w intencji życia

by FUNDACJA JZN
Kościół w Argentynie podejmuje duchową walkę o dusze narodu. W okresie debat nad legalizacją aborcji w tym kraju i niedawnym przyjęciem projektu ustawy przez Izbę Deputowanych, biskupi wzywają do modlitwy w intencji życia.

 

„Pod pretekstem promowania rzekomych praw jednostki, odbiera się prawo do życia dzieciom nienarodzonym. A przecież jest to podstawowe prawo człowieka, bez którego nie ma miejsca dla innych praw” – napisali biskupi Argentyny. Rząd tego kraju niedawno przyjął projekt ustawy, która depenalizuje aborcję.

 

„Chcemy wyrazić nasze zaniepokojenie i ból, że na naszej ukochanej ziemi argentyńskiej legalizacja aborcji może stać się rzeczywistością” – piszą hierarchowie. „Z oczami utkwionymi w Jezusa mamy nadzieję, że można jeszcze obrać inną drogę, która będzie bronić życia, szczególnie tego niewinnego w łonie matki oraz tych najbiedniejszych i niepełnosprawnych” – dodają biskupi.

 

Episkopat Argentyny prosi także wszystkie wspólnoty Kościoła o modlitwę w intencji życia. W najbliższą niedzielę w „argentyńskiej Częstochowie”, sanktuarium Naszej Pani w Lujàn sprawowana będzie Msza św., a w całym kraju dzień ten upłynie pod znakiem modlitwy kończącej Encyklikę św. Jana Pawła II Evangelium Vitae – „O Maryjo, Jutrzenko nowego świata, Matko żyjących, Tobie zawierzamy sprawę życia”.

 

Biskupi dziękują wszystkim, którzy uczestniczyli w promocji i obronie życia oraz zachęcają do kontynuowania tych wysiłków, ponieważ liczy się każde życie. Hierarchowie szczególnie dziękują też politykom, którzy głosowali za życiem, a którzy znosić musieli upokorzenia i zniewagi od różnych środowisk.

 

Źródło: www.vaticannews.va

You may also like

Facebook