Berlin przemaszeruje w obronie życia

by FUNDACJA JZN
W obronie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci 22 września br. ulicami Berlina przejdzie kolejny już, coroczny Marsz dla Życia. Manifestację pro-life poprzedzi sympozjum, które odbędzie się 21 września.

 

Marsz dla Życia rozpocznie się w sobotę o godz. 13.00 przed Reichstagiem w Berlinie, a zakończy się występem grupy muzycznej KOENIGE & PRIESTER około godz. 17.30.

 

Obrońcy życia biorący udział w marszu będą postulować między innymi miłość i odpowiedzialność zamiast aborcji, debatę zamiast tabu, szerzenia prawdziwych i rzetelnych informacji zamiast propagandy proaborcyjnej, działania zamiast milczenia oraz szerzenia opieki paliatywnej zamiast eutanazji.

 

W ubiegłym organizatorzy marszu w specjalnej Deklaracji Berlińskiej w sprawie ochrony nienarodzonego życia z okazji Marszu Życia z 16 września 2017 r., zaapelowali do polityków i społeczeństwa o poszanowanie i egzekwowanie bezwarunkowego prawa do życia jako najwyższego ludzkiego prawa i podstawowego fundamentu rządów prawa. Podkreślili oni w niej między innymi, że każda istota ludzka, narodzona czy nienarodzona, ma prawo do życia i godności; każda istota ludzka jest równie cenna, niezależnie od etapu rozwoju, jakości życia i wszelkich okoliczności; obowiązek ochrony państwa odnosi się do każdej osoby od momentu poczęcia, a ludzka godność i prawo do życia są niezależne od decyzji stron trzecich.

 

Więcej informacji o Marszu dla Życia w Berlinie (22 września) – TUTAJ   

 

Szczegółowe informacje dot. sympozjum poprzedzające Marsz dla Życia (21 września) – TUTAJ

 

You may also like

Facebook