Blisko 400 „nieudanych” aborcji w przeciągu dwóch miesięcy miało miejsce w klinikach Marie Stopes International

/Blisko 400 „nieudanych” aborcji w przeciągu dwóch miesięcy miało miejsce w klinikach Marie Stopes International

Blisko 400 „nieudanych” aborcji w przeciągu dwóch miesięcy miało miejsce w klinikach Marie Stopes International

Opublikowane niedawno sprawozdanie pokazuje, że w przeciągu dwóch miesięcy w klinikach Marie Stopes International w Anglii miało miejsce blisko 400 „nieudanych” aborcji. W okresie trzech miesięcy 11 kobiet po zabiegu przerwania ciąży potrzebowało nagłej hospitalizacji.

 

Marie Stopes International (MSI) to międzynarodowa organizacja pozarządowa, która dostarcza usług aborcyjnych i antykoncepcji w 37 krajach na świecie. Według sprawozdania Care Quality Commission – pozarządowego organu publicznego przy Departamencie Zdrowia w Wielkiej Brytanii powołanym w 2009 roku, aby kontrolować jakość opieki zdrowotnej i społecznej w Anglii, Marie Stopes International wciąż boryka się z poważnymi problemami po tym, jak rok temu zakazano jej przeprowadzania aborcji wśród dziewcząt poniżej 18. roku życia i słabszych kobiet. Sprawozdanie jest kontynuacją raportu opublikowanego w grudniu 2016 roku, który wykazał poważne wady w funkcjonowaniu klinik MSI. Według raportu w 2015 roku miało w nich miejsce ponad 2 600 „poważnych incydentów”.

 

Ostatnia inspekcja prowadzona przez prof. Sir Mike Richards’a ujawniła, że w okresie od stycznia do lutego 2017 r. 373 aborcje „zakończyły się niepowodzeniem”, a w okresie od października do grudnia 2016 r. 11 kobiet po nieudanej aborcji trafiło do szpitala (9 z nich potrzebowało zabiegu operacyjnego, 2 transfuzji krwi). Ponadto, odnotowano miedzy innymi brak poprawy w zakresie kontroli zakażeń oraz brak systemu kontroli pracy pielęgniarek, a także nieprawidłowości w ich przeszkoleniu.

 

Marie Stopes International przeprowadza w tym kraju rocznie 70 tysięcy aborcji, z czego 60 tysięcy jest opłacanych przez Narodową Służbę Zdrowia (National Health Service). Care Quality Commission zapowiedziała „dalsze działania w zakresie egzekwowania prawa poprzez ścisłe monitorowanie Marie Stopes International i rewidowanie jej postępów”.

 

Źródło: www.dailymail.co.uk, www.cqc.org.uk

By | 2017-08-14T12:22:39+02:00 poniedziałek, 14 sierpnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail