Bóg stał się JEDNYM Z NAS

/Bóg stał się JEDNYM Z NAS

Bóg stał się JEDNYM Z NAS

– Życzę sobie i Wam drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS, by Nowonarodzony dał nam siłę do świadectwa, że każde urodziny – „nawet” takie w biednej stajence – mogą przemienić świat i nas już na zawsze! Sam Bóg stał się JEDNYM Z NAS, żebyśmy mogli żyć!– napisał Jakub Bałtroszewicz w świątecznym newsletterze do przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS.

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego newslettera do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS:

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

To nie będą zwykłe Święta. Wiem, zaczynam truizmem. Ale w czasie mojego życia nie było dotąd takiego zdarzenia, które w jakiś sposób dotknęło całą ludzkość. Ciężko mi to pisać, bo są w moim otoczeniu osoby, które nie usiądą przy wigilijnym stole, ponieważ są pod respiratorem, a jest i taka, która przy tym stole nie zasiądzie już nigdy.

Chcąc nie chcąc, musimy uczyć się tej wrażliwości na drugiego człowieka, musimy chronić najsłabszych i najbardziej narażonych, nawet kosztem tradycji, własnych oczekiwań i wyobrażeń jak Święta powinny wyglądać. Nawet kosztem niezobaczenia się z rodziną, jeżeli nasze spotkanie mogłoby narazić kogoś na utratę zdrowia lub życia.

Tak bardzo chciałbym, żeby ta wrażliwość została w nas już jako społeczeństwie na zawsze i dotyczyła wszystkich żyjących, a więc również tych najmniejszych. Wrażliwość na drugiego człowieka, chęć ochrony go, nienarażania go na śmierć jest przecież kwintesencją kultury życia!

Niech Boże Narodzenie będzie dla nas źródłem pokoju i nadziei! Dzisiaj, kiedy na horyzoncie zaczyna się pojawiać możliwość powrotu do „normalności”, wszyscy niecierpliwie czekamy na ten moment. Ja czekam na jeszcze jeden, którego sobie i Państwu życzę: dzień publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Będzie on dniem, w którym w końcu Polska stanie się bezpiecznym miejscem dla dzieci dorastających pod sercem matki, u których podejrzewa się chorobę lub niepełnosprawność.

Dlatego patrzę w 2021 roku z pokojem i nadzieją. Jest tak wiele do zrobienia, tyle pracy przed nami, by nadal budować cywilizację życia! Ostatnie dwa miesiące pokazały jak wiele – przede wszystkim młodych – musimy przekonać, że tylko życie ma przyszłość, że tylko życie ma sens!

Życzę sobie i Wam drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS, by Nowonarodzony dał nam siłę do świadectwa, że każde urodziny – „nawet” takie w biednej stajence – mogą przemienić świat i nas już na zawsze! Że każdy człowiek zasługuje na to, by mieć szansę przeżyć życie, kochać, śmiać się i płakać. Bo sam Bóg stał się JEDNYM Z NAS, żebyśmy mogli żyć!

Wesołych Świąt!

Jakub

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2021-04-27T10:19:36+02:00 czwartek, 24 grudnia 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook