Chile – opozycja przedstawiła projekt ustawy rozszerzającej legalizację aborcji

/Chile – opozycja przedstawiła projekt ustawy rozszerzającej legalizację aborcji

Chile – opozycja przedstawiła projekt ustawy rozszerzającej legalizację aborcji

We wtorek chilijscy ustawodawcy opozycji przedstawili projekt ustawy rozszerzającej legalizację aborcji. Wprowadzone w ubiegłym roku prawo zezwala obecnie w tym kraju na aborcję w trzech przypadkach – w przypadku gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety bądź, gdy istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko jest chore.

 

Projekt ustawy przedstawiło pięciu legislatorów – dwóch socjalistów, dwóch komunistów oraz członek Partii Postępowej i Partii Demokratycznej. Autorem projektu są feministyczne i aborcjonistyczne organizacje Corporacion Humanas (ang. Corporation Humans) oraz Mesa Accion por el Aborto (ang. Action Table for Abortion).

 

Camila Maturana, prawniczka z Corporacion Humanas, powiedziała, że ​​projekt ustawy przedstawia feministyczne żądania i jest zaproszeniem dla społeczeństwa i parlamentu do podjęcia debaty nad prawami kobiet i dziewcząt. Z kolei socjalistka Daniella Cicardini, wyjaśniła, że ​​ustawa postuluje wprowadzenie okresu dopuszczalności dokonywania aborcji do 14. tygodnia ciąży.

 

W lipcu minister spraw wewnętrznych, Andres Chadwick, powiedział, że prezydent Sebastian Piñera w pełni sprzeciwia się aborcji i użyje wszystkich środków konstytucyjnych, aby powstrzymać uczynienie aborcji prawem.

 

Prawicowa i konserwatywna partia Niezależna Unia Demokratyczna ogłosiła, że ​​przedstawi zmianę do art. 19 konstytucji potwierdzającą, że „prawo chroni życie osoby, która ma się narodzić, od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci”.

 

Źródło: www.telesurtv.net

By | 2018-08-23T12:50:17+02:00 czwartek, 23 sierpnia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail