Czy w stanie Arizona uda się wprowadzić zakaz aborcji dzieci z zespołem Downa?

by FUNDACJA JZN
Komisja Senatu stanu Arizona poparła projekt ustawy zakazującej dyskryminacyjnych aborcji dzieci z nieprawidłowościami genetycznymi, takimi jak zespół Downa. Inicjatorką wprowadzenia projektu jest stanowa senator Nancy Barto.

W Arizonie już teraz obowiązuje zakaz dokonywania dyskryminacyjnych aborcji ze względu na rasę lub płeć nienarodzonego dziecka. Centrum Prasowe Parlamentu Arizony informuje, że ustawa zakazująca dyskryminacyjnych aborcji dzieci z nieprawidłowościami genetycznymi, takimi jak zespół Downa, została zaakceptowana przez stanową Senacką Komisję Sądownictwa 4 lutego br.

Przed głosowaniem miało miejsce wystąpienie Kristin Plamondon. Kobieta zachęcała do ochrony dzieci, takich jak jej syn Carter, który ma zespół Downa.

Jest on najzacieklejszym koszykarzem w swojej klasie – powiedziała Plamondon. – Tak się składa, że ​​ma oczy w kształcie migdałów i trisomię chromosomu 21, czyli zespół Downa. Życie z Carterem to po prostu najbardziej niesamowity prezent, jaki otrzymała nasza rodzina – dodała.

Inni powołani na świadków eksperci przekonywali, że przerażająca praktyka eugeniczna, jaką stosowali naziści podczas II wojny światowej, wcale nie zniknęła. Obecnie także te istoty ludzkie, które są kwalifikowane jako mniej sprawne, są zabijane przed urodzeniem.

Już niedługo eugenika stanie się popularna także w naszym społeczeństwie, mimo że kojarzy się negatywnie z powodu obsesyjnych prób Adolfa Hitlera, by stworzyć wyższą rasę – powiedziała komisji Gianna Elms, licencjonowana kliniczna pracownica socjalna.

Projekt ustawy zgłoszonej przez senator Barto ma na celu powstrzymanie aborcji przeprowadzanych wyłącznie na podstawie podejrzenia nieprawidłowości genetycznych u dziecka. Wraz z zapisami antydyskryminacyjnymi projekt Barto wprowadza zakaz zamawiania pigułek aborcyjnych poprzez teleporadę medyczną oraz dostarczania tych środków przez sprzedaż wysyłkową. Ustawa Barto proponuje także wprowadzenie obowiązku kremacji lub pochówku ciał poronionych dzieci.

Źródło: www.hli.org.pl

 

You may also like

Facebook