Do Sejmu trafił projekt obywatelski „Tak dla Rodziny, nie dla gender”

by FUNDACJA JZN
Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy „Tak dla Rodziny, nie dla gender”. Jego cel to wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją o Prawach Rodziny. Tymczasem minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział wsparcie dla gmin szykanowanych przez Komisję Europejską z przyczyn ideologicznych.

Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej prezydent Bronisław Komorowski podpisał w 2015 roku. Była to realizacja postulatów środowisk lewicowych. Konwencja dopatruje się źródła przemocy nie na przykład w alkoholizmie czy narkomanii, a w religii i tradycji.

Konwencja stoi w sprzeczności z licznymi przepisami Konstytucji RP – podkreślał wiceprezes Instytutu Ordo Iuris dr Tymoteusz Zych

– Zobowiązuje Polskę do wykorzeniania tradycji i zwyczajów opartych na utrwalonych w kulturze rolach kobiet i mężczyzn. To także dokument, który wywraca programy nauczania w istotnej mierze, bo każe władzom państwowym wprowadzać do programów nauczania informacje o tzw. niestereotypowych rolach społeczno-kulturowych – mówił dr Tymoteusz Zych.

Dlatego też Instytut Ordo Iuris i Chrześcijański Kongres Społeczny, domagają się od polskich władz wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej i przedstawienia na forum europejskim Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny. W tej sprawie trwa zbiórka podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Tak dla Rodziny, nie dla gender”. Zebranych zostało już kilka tysięcy podpisów Projekt trafił do marszałek Sejmu.

– Składamy do marszałek Sejmu ustawowe tysiąc, a właściwie więcej, bo ponad 3,5 tys. podpisów. Liczymy na szybką rejestrację naszej inicjatywy obywatelskiej „Tak dla Rodziny, nie dla gender – akcentowała Karolina Pawłowska z Instytutu Ordo Iuris.

Celem inicjatywy jest upoważnienie polskiego rządu przez parlament do wypowiedzenia wadliwej Konwencji Stambulskiej oraz rozpoczęcie prac nad nową, wolną od ideologii, opartą na wiedzy naukowej konwencji o prawach rodziny.

Inicjatorom ustawy zależy także na poważnej debacie ws. wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej – mówił Marek Jurek, pełnomocnik Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Chrońmy Rodziny.

– Ten dokument był sfałszowany, ponieważ w nim pojęcie płeć prawie nie występuje. Bez przerwy powtarza się pojęcie gender, a więc „rodzaj”, a nawet w wypadku obowiązującego francuskiego tłumaczenia „gatunek” – powiedział Marek Jurek.

Tego typu inicjatywy pozytywnie ocenił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

– Wszelkie tego typu inicjatywy to dobry pomysł. Myślę, że tego typu umowa międzynarodowa mogłaby np. w naszych regionie Europy Środkowo-Wschodniej powstać – zwrócił uwagę Marcin Romanowski.

Pod koniec lipca premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności Konwencji Stambulskiej z konstytucją.

Tymczasem liberalno-lewicowa ofensywa ideologiczna trwa. Wspierana jest również przez instytucje unijne. Pod koniec lipca komisarz ds. równości Helena Dalli poinformowała o odrzuceniu wniosków sześciu polskich samorządów o środki z unijnego programu „Partnerstwo miast”. Wnioski te złożyły samorządy, które przyjęły Karty Praw Rodziny. Unijni urzędnicy uznali, że karty te są jednoznaczne z przyjęciem tzw. stref anty-LGBT.

To całkowite kłamstwo – wskazał członek zarządu powiatu świdnickiego Radosław Brzózka.

– Nie jesteśmy gettami, nie jesteśmy strefami, jesteśmy społecznościami, które pielęgnują swoje tradycje. Pielęgnują swoje przywiązanie do takich podstawowych dóbr jakimi są chociażby małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, życie rodzinne, życie wspólnotowe – podkreślił samorządowiec i publicysta.

Dlatego resort sprawiedliwości zapowiedział wsparcie dla tych gmin, którym Komisja Europejska nie przekaże środków unijnych na realizację ich projektów z przyczyn ideologicznych. Pierwszą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 250 tys. zł otrzymała gmina Tuchów.

– Ministerstwo Sprawiedliwości uwzględniło wniosek gminy Tuchów i przyznało dla mieszkańców Tuchowa kwotę trzykrotnie wyższą od tej, którą odebrała Helena Dalli, z przekonaniem, że środki te będą dobrze służyć mieszkańcom – poinformował minister Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział także, że złoży wniosek do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie utworzenia stałego mechanizmu takiego wsparcia.

– Takie gminy muszą wiedzieć, że polskie państwo stoi za nimi, że będą mogły liczyć na wsparcie instytucji polskiego państwa i obronę przed ewentualną agresją i sankcjami rozgorączkowanych urzędników unijnych – zapewniał minister sprawiedliwości.

Stop LGBT powiedziała także Fundacja Życie i Rodzina, która uruchomiła zbiórkę podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą. Chodzi o ustawowe zakazanie tzw. tęczowych marszów. Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina, podkreślił, że tylko sprzeciw społeczeństwa może powstrzymać szkodliwą ideologię.

– Chcemy chronić polska konstytucję, chcemy chronić polską rodzinę, chcemy chronić wartości konstytucyjne – mówił Krzysztof Kasprzyk.

Pod adresem https://lgbtstop.pl/ ruszy oficjalna strona internetowa projektu.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook