Donald Trump ogłosił nowe regulacje, które ograniczą finansowanie Planned Parenthood

/Donald Trump ogłosił nowe regulacje, które ograniczą finansowanie Planned Parenthood

Donald Trump ogłosił nowe regulacje, które ograniczą finansowanie Planned Parenthood

Administracja Donalda Trumpa ogłosiła 18 maja nowe regulacje, które ograniczą finansowanie Planned Parenthood i innych firm aborcyjnych w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów rocznie. Po raz drugi prezydent USA podjął kroki, aby wycofać finansowanie z kieszeni podatników przemysłu aborcyjnego. Pierwsze działanie w tym względzie miały miejsce w pierwszym tygodniu urzędowania Trumpa, kiedy to zatrzymał finansowanie dla International Planned Parenthood.

 

Stany Zjednoczone wydają rocznie około 260 milionów dolarów na „planowanie rodziny” dla osób o niskich dochodach. Planned Parenthood jest zasadniczym odbiorcą tych funduszy, ponieważ otrzymuje około aż 50-60 milionów dolarów rocznie.

 

Prezes organizacji Susan B. Anthony List, Marjorie Dannenfelser, podziękowała prezydentowi USA za podjęcie działań mających na celu uwolnienie podatników od finansowania przemysłu aborcyjnego. Zauważyła, że Planned Parenthood to największy dostawca aborcji w kraju, który odpowiedzialny jest za śmierć co najmniej około 300 000 nienarodzonych dzieci rocznie.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2018-05-21T10:31:37+02:00 poniedziałek, 21 maja 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook