Dr Czesław Sudewicz laureatem nagrody im. sł. Bożego Jerzego Ciesielskiego

/Dr Czesław Sudewicz laureatem nagrody im. sł. Bożego Jerzego Ciesielskiego

Dr Czesław Sudewicz laureatem nagrody im. sł. Bożego Jerzego Ciesielskiego

Emerytowany lekarz i aktywny działacz pro-life Czesław Sudewicz z Białej Podlaskiej otrzymał Nagrodę im. Sługi Jerzego Ciesielskiego. Wyróżnienie to co roku przyznawane jest w Krakowie przez Fundację Źródło. Otrzymują je osoby, które aktywnie działają na rzecz umacniania rodzin.

 

Tegoroczny laureat nagrody to specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii. Od początków swojej działalności zawodowej zajmuje się obroną życia nienarodzonych. W tym temacie organizował kursy, prelekcje i wykłady. Obecnie – choć na emeryturze – pracuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym bialskiego WSS. Był jednym z założycieli „Solidarności” w służbie zdrowia w Terespolu, Małaszewiczach i Białej Podlaskiej. Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Jest członkiem honorowym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i członkiem honorowym Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Od 2006 roku Rycerz Zakonu Rycerskiego Bożego Grobu w Jerozolimie, a od 2012 roku Zakonu Rycerskego Orderu Jasnogórskiej Bogarodzicy.

 

Dr Czesław Sudewicz podkreślił, że Nagroda im. Sługi Jerzego Ciesielskiego jest dla niego cenniejsza niż wszystkie inne odznaczenia państwowe, bo – jak powiedział – pochodzi ze środowiska katolickiego. „Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Naprawdę się cieszę, także cała moja rodzina: 5 dzieci i 15 wnucząt, ponieważ jest to nagroda od środowiska katolickiego, do którego należymy. Dla mnie jest to ważniejsza nagroda niż wszelkie odznaczenia państwowe”  zaznaczył Czesław Sudewicz.

 

„W zawód lekarza, do którego zostałem powołany, jest szczególnie wpisana służba człowiekowi cierpiącemu, potrzebującemu lekarstwa dla ciała i duszy. Chciałbym zawsze kroczyć drogą najlepszego lekarza duszy i ciała Jezusa Chrystusa” – powiedział doktor Sudewicz.

 

Nagroda im. Sługi Jerzego Ciesielskiego przyznawana jest od 1997 r. Jej patronem jest sługa Boży Jerzy Ciesielski – ojciec rodziny i działacz pro-life.

 

Wśród laureatów nagrody są m.in. senator Jan Maria Jackowski, Antoni Szymańskie, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, ks. bp Stanisław Stefanek, Paweł Wosicki, Franciszek Adamski, ks. Tomasz Kancelarczyk i europoseł Marek Jurek.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2018-01-22T13:45:31+01:00 poniedziałek, 22 stycznia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook