Dr Paweł Wosicki odznaczony papieskim medalem

/Dr Paweł Wosicki odznaczony papieskim medalem

Dr Paweł Wosicki odznaczony papieskim medalem

Papież Franciszek przyznał medal „Pro Ecclesia et Pontifice” dr. Pawłowi Wosickiemu, działaczowi pro-life, prezesowi Fundacji „Głos dla Życia” i założycielowi Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

 

Krzyż „Pro Ecclesia et Pontifice” przyznawany jest osobom świeckim w dowód uznania wybitnych dzieł i za znaczące zasługi „dla Kościoła i Papieża”.

 

Dr Paweł Wosicki od wielu lat jest zaangażowany w działalność na rzecz obrony życia ludzkiego od chwili poczęcia. Uczestniczy w projektach samorządowych dotyczących rodziny oraz w szeregu programów wspierających rodzinę, szczególnie wielodzietną. Jest założycielem i wieloletnim (25 lat) prezesem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, która zrzeszając kilkadziesiąt organizacji służących życiu i rodzinie, bierze aktywny udział w życiu społeczno-politycznym zabiegając o prawo do życia dla każdego oraz politykę pro- rodzinną.

 

Jest również prezesem Fundacji „Głos dla Życia” i redaktorem naczelnym oraz wydawcą Magazynu Służby Życiu i Rodzinie „Głos dla Życia”, a także członkiem-założycielem Związku Rodzin Dużych 3+.

 

W swojej działalności stawia na współpracę z Kościołem i biskupami. Jest członkiem Zespołu ds. Rodziny przy Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu Polski. Jest także Kawalerem Orderu Rycerstwa Jasnogórskiej Bogarodzicy.

 

Uroczystość wręczenia medalu odbyła się 13 listopada w Sali Pompejańskiej rezydencji arcybiskupa poznańskiego. Medale wręczył abp Stanisław Gądecki podczas spotkania z rektorami wyższych uczelni Poznania i Wielkopolski.

 

Papieskie odznaczenie otrzymał także historyk prof. Tomasz Jasiński, wybitny mediewista, profesor historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego badania koncentrują się wokół mediewistyki i źródłoznawstwa, a zwłaszcza dziejów historiografii średniowiecznej, rocznikarstwa i dyplomatyki. Prof. Jasiński jest członkiem Rady Społecznej przy Arcybiskupie Poznańskim.

 

Źródło: glosdlazycia.pl
Fot. archpoznan.pl
By | 2018-11-24T09:03:38+01:00 środa, 14 listopada 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook