Dzień Świętości Życia w Krakowie

/Dzień Świętości Życia w Krakowie

Dzień Świętości Życia w Krakowie

Od roku przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie działa pierwsza Polsce Poradnia Bioetyczna, w której można otrzymać informację lub poradę na tematy związane z bioetyką. W przypadający 25 marca Dzień Świętości Życia odbyło się spotkanie z okazji pierwszej rocznicy jej powstania. Siedzibę poradni odwiedził w ten dzień abp Marek Jędraszewski – nowy Metropolita Krakowski.

 

Abp Marek Jędraszewski wygłosił do uczestników spotkania – przedstawicieli zarządu Fundacji „Jeden z nas” i jej wolontariuszy, przedstawicieli władz Uniwersytetu Papieskiego, pracowników Międzywydziałowego Instytutu Bioetyki i jego studentów, a także instruktorów Poradni Bioetycznej i jej współpracowników specjalne słowo i wykład, którego tematem była wartość życia. Metropolita przypominał, że prawdziwą miarą człowieczeństwa jest troska o drugiego człowieka i jego życie. Podczas spotkania poruszone zostały ponadto między innymi takie zagadnienia jak godziwe i niegodziwe cele medycyny, ciąża pozamaciczna, godność osoby ludzkiej, problematyka zamrożonych w wyniku stosowania procedury in vitro embrionów, a także podjęto refleksję nad dalszym kierunkiem działań na rzecz obrony życia w naszym kraju. Już niebawem zapraszamy na lekturę wygłoszonego w ten dzień wykładu abp Marka Jędraszewskiego.

 

Poradnia Bioetyczna świadczy swoje usługi nieodpłatnie i anonimowo. Współtworzą ją Międzywydziałowy Instytut Bioetyki przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Fundacja „Jeden z nas”. Informacje lub poradę będzie można uzyskać osobiście w siedzibie poradni przy ul. Bernardyńskiej 3 bądź elektronicznie przy pomocy formularza dostępnego na stronie www.poradniabioetyczna.pl

 

 

Wieczorem w Bazylice Mariackiej odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego. Arcybiskup podkreślił, że zadaniem Kościoła-Matki jest obrona dzieci – tych, które cieszą się siłą i pięknem życia, ale także tych, które dopiero są w stanie embrionalnym. Kościół, dobra Matka, upomina się o swoje dzieci. Z całą mocą podkreślając prawdę, że dziecko nie jest żadnym produktem i nie można sprowadzać go do tego, co można wytworzyć w probówce. Dziecko to nie rzecz, którą człowiek uczyni lub nie! Dziecko poczęte jest Bożym darem – zaznaczył Metropolita. Podkreślił również, że miłość do dziecka jest ważna od samego początku jego zaistnienia i choć czasem może być trudna, powinna być jednak ofiarna i piękna. – Tej pięknej miłości Kościół uczy swoje dzieci, pochylając się nad tymi, które są najbardziej zagrożone i zdane na łaskę i niełaskę dorosłych (za: krakow.gosc.pl).

 

Podczas Mszy św., wszyscy zainteresowani podjęciem modlitwy za poczęte, a nienarodzone życie dzieci, mogli przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

By | 2017-04-09T20:41:57+02:00 wtorek, 28 marca 2017|Bioetyka, Federacja, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook