E. Kowalewska o „Nieplanowane”: ten film powinni zobaczyć wszyscy, niezależnie od tego, jakich są poglądów. Jest to film, który po prostu pokazuje prawdę

/E. Kowalewska o „Nieplanowane”: ten film powinni zobaczyć wszyscy, niezależnie od tego, jakich są poglądów. Jest to film, który po prostu pokazuje prawdę

E. Kowalewska o „Nieplanowane”: ten film powinni zobaczyć wszyscy, niezależnie od tego, jakich są poglądów. Jest to film, który po prostu pokazuje prawdę

Ten film trzeba zobaczyć. Ten film powinni zobaczyć wszyscy, niezależnie od tego, jakich są poglądów, jakie mają przekonania religijne czy społeczne. Po prostu jest to film, który pokazuje prawdę i stawia pytania, które i my musimy sobie postawić – mówiła Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Poland, o filmie „Nieplanowane” w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Od 1 listopada do polskich kin wchodzi film amerykańskiej produkcji „Nieplanowane”. Opowiada on o opartej na faktach historii Abby Johnson, która na co dzień zajmowała się tzw. aborcją.

– Jest to historia zwyczajnej kobiety, która chciała pomagać kobietom i robiła to z olbrzymim przejęciem, z taką werwą, zaangażowaniem, ale nie dawała sobie nic powiedzieć. Wydawało jej się, że ma rację i służy prawdzie, ale uwikłała się w przemysł aborcyjny. Ta historia jest tak do bólu prawdziwa, że nie można jej zanegować. Trzeba zadać sobie kilka pytań, które tam się pojawiają, w kontekście jej życia, i zobaczyć, jak to naprawdę wygląda. Jest to amerykański film, który stał się niesłychanym hitem, też kasowym, ponieważ ludzie chcieli ten film zobaczyć – podkreślała dyrektor Human Life International Poland.

Główna bohaterka filmu po pięciu latach pracy na stanowisku dyrektora w klinice Planned Parenthood opuściła swoje stanowisko i zaczęła walkę o życie nienarodzonych dzieci.

– Abby Johnson, która jest bohaterką tego filmu – bo on jest nagrany na podstawie jej życiorysu, jej biograficznej książki – zrozumiała, że aborcja dotyczy naprawdę małego dziecka, które samo się obronić nie potrafi. Od razu zmieniła swoje podejście. Ona się po prostu nagle obudziła i stwierdziła, że nie może być w obozie kłamstwa, tylko przejdzie do obozu prawdy. (…) Po kolei jej życie pokazywało kłamstwa, które ją otaczają – to uzależnienie, które jest dookoła niej i oczywiście posługiwanie się kobietami, ich nieszczęściem, samotnością, zdrowiem, po to, żeby osiągnąć wysokie zyski – opowiadała Ewa Kowalewska.

Dyrektor Human Life International Poland zachęca do pójścia do kin już w pierwszym tygodniu listopada i obejrzenia filmu „Nieplanowane”. Jej zdaniem jest to film, który pokazuje prawdę i trzeba go zobaczyć.

– Ten film trzeba zobaczyć. Ten film powinni zobaczyć wszyscy, niezależnie od tego, jakich są poglądów, jakie mają przekonania religijne czy społeczne. Po prostu jest to film, który pokazuje prawdę i stawia pytania, które i my musimy sobie postawić. Dlatego na całym świecie jest mnóstwo ludzi, którzy przychodzą do kin i ten film oglądają. (…) Wszystkie sieci kinowe podpisały umowę i będą ten film pokazywać – zachęcała Ewa Kowalewska.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-12-04T23:33:59+01:00 piątek, 01 listopada 2019|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook