Federacja ONE OF US potępia atak na wolność słowa we Francji

/Federacja ONE OF US potępia atak na wolność słowa we Francji

Federacja ONE OF US potępia atak na wolność słowa we Francji

Federacja ONE OF US potępia atak na wolność słowa we Francji oraz uniemożliwianie szerzenia informacji w zakresie macierzyństwa.

 

Francuscy posłowie uchwalili prawo, które zakazuje publikowania na stronach internetowych informacji, oferujących pomoc kobietom w ciąży, które rozważają aborcję.

 

Wprowadzone prawo obejmuje niektóre strony internetowe, które promują według ustawodawców tzw. „fałszywe informacje”.  Nowe prawo ma na celu uniemożliwienie działaczom pro-life blokowanie dostępu do klinik aborcyjnych.

 

Według ministra ds. rodziny, dziecka i praw kobiet, Laurence’a Rossignol, nowa „cyfrowa rzeczywistość” wymaga aktualizacji swojej treści. „Trzydzieści lat temu bojownicy przykuwali się łańcuchami do klinik aborcyjnych… dziś ich następcy kontynuują swoją walkę w Internecie” – oświadczył.

 

Nowe prawo karze takie działania pozbawieniem wolności do lat dwóch lub grzywną w wysokości 30 tys. euro.

 

Federacja dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US wyraża swój żal i sprzeciw wobec powyższych regulacji – nie tylko z powodu, że zakładają one bezpośredni atak na wolność słowa, ale także ponieważ blokują one dostęp do informacji dla kobiet w ciąży. Francuski ustawodawca przydziela sobie pełną zdolność do decydowania o tym, jakie informacje kobiety mogą otrzymywać, a jakie nie. Podnosi siebie tym samym do swego rodzaju roli „protektora” kobiety, który dzieli informacje na te, które można mieć, a których nie wolno, których kobiety potrzebują, a których nie.

 

Francuski ustawodawca poważnie narusza wolność wypowiedzi. Przydzielił on sobie prawo do określania co jest prawdą, a co nią nie jest.

 

Francuska konstytucja z 1975 roku, która zalegalizowała we Francji aborcję, przewiduje, że kobietom muszą zostać pozostawione różne alternatywy w tym względzie. W związku z tym wprowadzenie nowych przepisów można nazwać manipulacją rzeczywistości i możliwości opowiedzenia się za macierzyństwem. Społeczeństwo, które nie chroni macierzyństwa jako podstawy swojego istnienia, sprowadza na siebie chaos.

 

ONE OF US chce jasno i dobitnie podkreślić, że macierzyństwo wiąże się z korzyściami społecznymi i że musi być ono chronione. Aborcja natomiast jest problemem społecznym. Społeczeństwo i ustawodawcy muszą znaleźć rozwiązania dla niego w odpowiedniej polityce, a nie stosując cenzurę czy karę więzienia.

 

European Federation 'One of Us’

Press Contact: [email protected]

+34 645734423

www.oneofus.eu

Twitter: @oneofuseu

Facebook: /oneofuseurope

By | 2017-02-23T13:34:16+01:00 czwartek, 23 lutego 2017|Federacja, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook