Federacja ONE OF US potępia atak na wolność słowa we Francji

by

Federacja ONE OF US potępia atak na wolność słowa we Francji oraz uniemożliwianie szerzenia informacji w zakresie macierzyństwa.

 

Francuscy posłowie uchwalili prawo, które zakazuje publikowania na stronach internetowych informacji, oferujących pomoc kobietom w ciąży, które rozważają aborcję.

 

Wprowadzone prawo obejmuje niektóre strony internetowe, które promują według ustawodawców tzw. „fałszywe informacje”.  Nowe prawo ma na celu uniemożliwienie działaczom pro-life blokowanie dostępu do klinik aborcyjnych.

 

Według ministra ds. rodziny, dziecka i praw kobiet, Laurence’a Rossignol, nowa „cyfrowa rzeczywistość” wymaga aktualizacji swojej treści. „Trzydzieści lat temu bojownicy przykuwali się łańcuchami do klinik aborcyjnych… dziś ich następcy kontynuują swoją walkę w Internecie” – oświadczył.

 

Nowe prawo karze takie działania pozbawieniem wolności do lat dwóch lub grzywną w wysokości 30 tys. euro.

 

Federacja dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US wyraża swój żal i sprzeciw wobec powyższych regulacji – nie tylko z powodu, że zakładają one bezpośredni atak na wolność słowa, ale także ponieważ blokują one dostęp do informacji dla kobiet w ciąży. Francuski ustawodawca przydziela sobie pełną zdolność do decydowania o tym, jakie informacje kobiety mogą otrzymywać, a jakie nie. Podnosi siebie tym samym do swego rodzaju roli „protektora” kobiety, który dzieli informacje na te, które można mieć, a których nie wolno, których kobiety potrzebują, a których nie.

 

Francuski ustawodawca poważnie narusza wolność wypowiedzi. Przydzielił on sobie prawo do określania co jest prawdą, a co nią nie jest.

 

Francuska konstytucja z 1975 roku, która zalegalizowała we Francji aborcję, przewiduje, że kobietom muszą zostać pozostawione różne alternatywy w tym względzie. W związku z tym wprowadzenie nowych przepisów można nazwać manipulacją rzeczywistości i możliwości opowiedzenia się za macierzyństwem. Społeczeństwo, które nie chroni macierzyństwa jako podstawy swojego istnienia, sprowadza na siebie chaos.

 

ONE OF US chce jasno i dobitnie podkreślić, że macierzyństwo wiąże się z korzyściami społecznymi i że musi być ono chronione. Aborcja natomiast jest problemem społecznym. Społeczeństwo i ustawodawcy muszą znaleźć rozwiązania dla niego w odpowiedniej polityce, a nie stosując cenzurę czy karę więzienia.

 

European Federation 'One of Us’

Press Contact: [email protected]

+34 645734423

www.oneofus.eu

Twitter: @oneofuseu

Facebook: /oneofuseurope

You may also like

Facebook