Fundacja Małych Stópek pomaga w całej Polsce

by FUNDACJA JZN
Ćwierć miliona złotych rozdysponuje na Domy Samotnej Matki w całej Polsce szczecińska Fundacja Małych Stópek. Pomoc trafi w formie materialnej: każda z placówek ma otrzymać pralkę.

To efekt spotkania z przedstawicielami Domów Samotnej Matki z całej Polski. – W pierwszym odruchu chcieliśmy zakupić auta do transportu dla kilku placówek w Polsce – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek. Ostatecznie Fundacja doszła do wniosku, że sumę 250 tysięcy złotych rozdysponuje na wszystkie Domy Samotnej Matki.

– Postaramy się, aby do każdej z tych placówek trafiła jedna pralka. Jest to sprzęt, który jest tam używany dzień i noc. Z kilku pralek, które są w tych domach, co rok-dwa jedną trzeba wymieniać. Z pewnością ta nasza będzie miała takie przeznaczenie – mówi ks. Kancelarczyk. Duchowny dodaje, że każdy dom otrzyma paletę chemii gospodarczej, a więc środków chemicznych do utrzymania czystości w kuchni, toalecie, pokoju. W tym roku też wszystkie kobiety i dzieci z Domów Samotnej Matki otrzymają od darczyńców FMS prezent na święta Bożego Narodzenia.

Misją Fundacja Małych Stópek jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Co roku Fundacja organizuje w Szcecinie Marsz dla Życia – największą w Polsce manifestację pro-life.

Szczegółowe informacje o organizacji dostępne są pod adresem www.dlazycia.info oraz www.fundacjamalychstopek.pl.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook