Fundacja Małych Stópek pomaga w całej Polsce

/Fundacja Małych Stópek pomaga w całej Polsce

Fundacja Małych Stópek pomaga w całej Polsce

Ćwierć miliona złotych rozdysponuje na Domy Samotnej Matki w całej Polsce szczecińska Fundacja Małych Stópek. Pomoc trafi w formie materialnej: każda z placówek ma otrzymać pralkę.

To efekt spotkania z przedstawicielami Domów Samotnej Matki z całej Polski. – W pierwszym odruchu chcieliśmy zakupić auta do transportu dla kilku placówek w Polsce – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek. Ostatecznie Fundacja doszła do wniosku, że sumę 250 tysięcy złotych rozdysponuje na wszystkie Domy Samotnej Matki.

– Postaramy się, aby do każdej z tych placówek trafiła jedna pralka. Jest to sprzęt, który jest tam używany dzień i noc. Z kilku pralek, które są w tych domach, co rok-dwa jedną trzeba wymieniać. Z pewnością ta nasza będzie miała takie przeznaczenie – mówi ks. Kancelarczyk. Duchowny dodaje, że każdy dom otrzyma paletę chemii gospodarczej, a więc środków chemicznych do utrzymania czystości w kuchni, toalecie, pokoju. W tym roku też wszystkie kobiety i dzieci z Domów Samotnej Matki otrzymają od darczyńców FMS prezent na święta Bożego Narodzenia.

Misją Fundacja Małych Stópek jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Co roku Fundacja organizuje w Szcecinie Marsz dla Życia – największą w Polsce manifestację pro-life.

Szczegółowe informacje o organizacji dostępne są pod adresem www.dlazycia.info oraz www.fundacjamalychstopek.pl.

Źródło: KAI
By | 2022-07-18T13:15:04+02:00 poniedziałek, 18 lipca 2022|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook