Fundacja Małych Stópek przekazuje edukacyjne pendrive’y z pomocami dydaktycznymi dla nauczycieli

/Fundacja Małych Stópek przekazuje edukacyjne pendrive’y z pomocami dydaktycznymi dla nauczycieli

Fundacja Małych Stópek przekazuje edukacyjne pendrive’y z pomocami dydaktycznymi dla nauczycieli

Fundacja Małych Stópek przekazuje edukacyjne pendrive’y z pomocą dydaktyczną dla katechetów i nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie.  Filmy pro-life służą do przeprowadzenia lekcji na temat wartości życia człowieka.

To całkowicie nieodpłatna propozycja dla nauczycieli. Jak podkreśla prezes Fundacji Małych Stópek, ks. Tomasz Kancelarczyk, zawartość pendrive’a to wyjątkowy materiał multimedialny, służący wyłącznie do celów dydaktycznych.

–  Są to zebrane według nas najlepsze filmy dostępne w internecie, które można wykorzystać wyłącznie do celów edukacyjnych. Każdy opatrzyliśmy komentarzem, który przygotowali pracownicy i wolontariusze Fundacji Małych Stópekwyjaśnia ks. Tomasz Kancelarczyk

Filmy te z jednej strony są doskonałym podsumowaniem tematu wartości życia człowieka, nie tylko tego pełnosprawnego, ale również tego niepełnosprawnego, z drugiej zaś stanowią pierwszy krok do wejścia w nierzadko trudną dyskusję z uczniami na temat obrony życia. Filmy nie mają antyaborcyjnego charakteru, ale są „dla życia” – dodaje kapłan.

Jak akcentuje prelegent Fundacji Małych Stópek Anna Pleskot oprócz filmów, na nośnikach multimedialnych znajduje się także specjalny instruktaż.

– To pomoc dla nauczycieli, chcących zorganizować takie lekcje. Instruktaż zawiera najważniejsze treści, zaczerpnięte z każdego filmu, które warto poruszyć na spotkaniu z młodzieżąpodkreśla Anna Pleskot.

Materiały pro-life można uzyskać po uprzednim zgłoszeniu się na: [email protected].

Jesteś katechetą lub nauczycielem WDŻ? 😉 Jeśli tak – ta informacja jest dla Ciebie!Niedawno wyprodukowaliśmy pendriv'y…

Opublikowany przez Fundacja Małych Stópek Środa, 30 stycznia 2019

 

Fundacja Małych Stópek działa od 2012 r. w trzech obszarach: edukacji, pomocy materialnej oraz formacji duchowej. Organizacja promuje wartość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, godność jego przekazywania oraz wartość rodziny.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-02-04T20:54:40+01:00 poniedziałek, 04 lutego 2019|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook