Gala Finałowa młodzieżowego konkursu pro-life

by FUNDACJA JZN
Blisko 1,5 tys. prac spłynęło na młodzieżowy konkurs pro-life. Młodzi twórcy opowiedzieli w nich m.in. o adopcji, początku i kresie ludzkiego życia oraz aborcji. W najbliższą sobotę 15 maja odbędzie się uroczyste rozdanie nagród. Organizatorzy zapraszają na transmisję online.

Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży. W tym roku odbyła się jego siedemnasta edycja w trzech kategoriach artystycznych: literackiej, plastycznej i multimedialnej oraz w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz wszystkie klasy szkół ponadpodstawowych. – To jeden z naszych najważniejszych projektów edukacyjnych. Dzięki niemu mamy okazję poznać sposób myślenia młodych ludzi o ochronie życia ludzkiego i różnych zagadnieniach bioetycznych – mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– W tym roku wiele osób poruszyło temat aborcji. O wiele więcej prac niż w latach ubiegłych było poświęconych właśnie ochronie dziecka w łonie matki. Trudno się temu dziwić, skoro na wiele tygodni naszą rzeczywistość zdominowały protesty środowisk proaborcyjnych po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego tzw. aborcji eugenicznej. Czy był w Polsce nastolatek, który nie dowiedział się, o co chodzi w czarnych protestach, czym jest wykrzykiwany w nich „wybór” i „prawo kobiety”? Spodziewaliśmy się, że wielu uczestników da w swoich pracach komentarz do tych wydarzeń – wyjaśnia organizatorka. – Zawsze podkreślamy, że szczególnie w przypadku młodszych uczniów wielką rolę do odegrania we wprowadzeniu ich w tematykę pro-life i dostosowaniu jej do wieku dzieci, mają nauczyciele i rodzice – zauważa.

Największą popularnością cieszyła się kategoria plastyczna. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych jak co roku pokazali, że drzemią w nich ogromne talenty. – Młodzi ludzie pięknie je rozwijają. Prace plastyczne mogłyby zawisnąć w galerii sztuki, literackie – zostać wydane, multimedialne – mogłyby z powodzeniem zastąpić wiele programów telewizyjnych. Wszystkie dostarczyły nam wielu wzruszeń – opowiada Magdalena Guziak-Nowak.

Organizator zaprasza na Galę Finałową XVII Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W związku z reżimem sanitarnym, odbędzie się ona online 15 maja br. o godz. 10.00. Szczególnymi gośćmi będą Minister Edukacji i Nauki Pan Prof. Przemysław Czarnek, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Pan Radosław Brzózka oraz Małopolski Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak. W czasie Gali Finałowej poznamy nazwiska laureatów I, II i III miejsc we wszystkich kategoriach wiekowych i artystycznych oraz nazwiska osób wyróżnionych. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy uczestnicy wraz z rodzicami i nauczycielami, a także każdy, komu bliska jest troska o wychowanie młodego pokolenia do wartości. Gala będzie transmitowana na kanale na YouTube Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i na fanpage’u stowarzyszenia na Facebooku.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 r. Jego misją jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Organizacja obejmuje pomocą materialną potrzebujące kobiety w ciąży, samotnych rodziców oraz rodziny podejmujące trud wychowania niepełnosprawnego dziecka. Ponadto wspiera rodziców spodziewających się narodzin chorego dziecka i prowadzi Telefon Zaufania Pro-life dla kobiet będących w ciąży, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.

Źródło: pro-life.pl

You may also like

Facebook