Blisko 4,5 tys. prac nadesłano na plastyczny konkurs pro-life dla dzieci. Organizatorka: to wielki sukces rodziców i wychowawców! Rozdanie nagród w Dzień Dziecka.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Na początku była miłość – moja rodzina” ma na celu zachęcenie rodziców i wychowawców do rozmów z dziećmi na temat wartości rodziny w ich życiu, podkreślenie znaczenia rodziców i rodziny w kształtowaniu osobowości każdego człowieka oraz rozwijanie talentów plastycznych dzieci. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych.
– Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości dzieci i ich kreatywnego podejścia do tematu. Jesteśmy też bardzo pozytywnie zaskoczeni liczbą prac, które zostały nadesłane na tegoroczną edycję dziecięcego konkursu. Otrzymaliśmy ich blisko 4,5 tys. – cieszy się Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. – Były one wykonane wieloma technikami. Znalazły się wśród nich rysunki, wyklejanki, wydzieranki, witraże i prace stylizowane na taśmy filmowe. Nie zabrakło również prac przestrzennych. Królowały domki z sypialnią, kuchnią, salonem oraz prace z masy solnej, modeliny i plasteliny. Otrzymaliśmy też monumentalnych rozmiarów pracę wypaloną w glinie, w wykonanie której zaangażowało się wiele dzieci z przedszkola. Wszystkie dzieła są piękne, radosne, autentyczne, a mnie jak zwykle najbardziej wzruszyły „patyczaki” 3-latków – dodaje.
– Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom, rodzicom i dzieciom za udział w naszym konkursie plastycznym pt. „Na początku była miłość – moja rodzina”. Mam nadzieję, że wykonanie prac konkursowych było dla rodziców okazją do wspólnej zabawy i miłego spędzenia wolnego czasu z dziećmi – mówi Magdalena Guziak-Nowak i podkreśla, że sukces konkursu jest tak naprawdę sukcesem zaangażowanych wychowawców.
Uroczyste rozdanie nagród w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Na początku była miłość – moja rodzina” odbędzie się online 1 czerwca br. o godz. 17.00. Szczególnymi gośćmi będą Minister Edukacji i Nauki Pan Prof. Przemysław Czarnek, Szef Gabinetu Politycznego Pan Radosław Brzózka oraz Małopolski Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak. Na galę finałową zaproszone są w szczególności dzieci, które wzięły udział w konkursie, ich rodzice, nauczyciele i wychowawcy, a także wszyscy, którym bliska jest troska o wychowanie młodego pokolenia do wartości. Będzie ona transmitowana na kanale na YouTube Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i na fanpage’u stowarzyszenia na Facebooku.
Kolejnego dnia, czyli 2 czerwca br. o godz. 19.00 organizator zaprasza na specjalny webinar pt. „Pełnia życia! Rozwój dziecka w łonie matki”, który poprowadzi Magdalena Guziak-Nowak. – Zachęcam do udziału w nim wszystkie dzieci wraz z rodzicami, nie tylko uczestników konkursu. Będzie bardzo pozytywnie! Opowiem o fantastycznej przygodzie, jaką jest rozwój dziecka w łonie mamy – mówi organizatorka. – Omówię poszczególne etapy rozwoju nienarodzonego dziecka, dzięki czemu uczestnicy spotkania dowiedzą się, kiedy wykształcają się u niego narządy i kiedy nabywa ono konkretne umiejętności. Dzieci, ale też rodzice, będą mogli wyliczyć prawdopodobną datę swojego poczęcia. Przekaz jest dostosowany do najmłodszych odbiorców – dodaje. Podczas webinaru rodzice poznają również przydatne narzędzia do rozmowy z najmłodszymi na tak ważny i piękny temat, jakim jest pojawienie się dziecka w rodzinie. Spotkanie będzie transmitowane na kanale Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka na YouTube i na fanpage’u stowarzyszenia na Facebooku.
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 r. Jego misją jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Organizacja obejmuje pomocą materialną potrzebujące kobiety w ciąży, samotnych rodziców oraz rodziny podejmujące trud wychowania niepełnosprawnego dziecka. Ponadto wspiera rodziców spodziewających się narodzin chorego dziecka i prowadzi Telefon Zaufania Pro-life dla kobiet będących w ciąży, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.