Gdy słowo „kocham” pokazuje, co ma sens

by FUNDACJA JZN
Reporterska książka „Życie. Bez wyjątków” opisuje historie z życia. Mówi o dzieciach, które wymknęły się diagnozom. Poznajemy zupełnie zdrowe (!) dzieci, które w świetle „prawa” można było pozbawić życia, bo otrzymały niekorzystną diagnozę prenatalną.

Poznajemy Szymka – chłopca, o którym mówiono, że „będzie roślinką” – jeśli w ogóle przeżyje.

Nie wszystkie historie przynoszą narodziny zdrowego dziecka. Spotykamy też rodziców, którzy z miłością przyjęli dziecko z niepełnosprawnością.

Czasem rodzice towarzyszyli dziecku do końca jego krótkiego życia. Z nimi poznajemy sens pożegnania.

– Kiedy widzieliśmy na ulicach wściekłe tłumy, które domagały się możliwości zabijania dzieci nienarodzonych, mówiąc o nich, że to są zdeformowane płody czy karykatury ludzi, my też się zdenerwowaliśmy – wspomina Magdalena Guziak-Nowak, współautorka książki.

Od wielu lat Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka pomaga rodzinom wychowującym dzieci z niepełnosprawnością i wiedzieliśmy, że ten proaborcyjny przekaz nie ma nic wspólnego z prawdą!

Zaczęliśmy szukać, żeby o tym, jak jest dowiedzieć się od samych zainteresowanych. Zapytaliśmy w książce rodziców, których ten problem najbardziej dotyczy, którzy przeżyli to na własnej skórze.

To nie książka jedynie do wzruszenia się. To cegiełka, by realnie pomoc tym, którzy realnie mają bardzo trudno. Zamawiając książkę na www.pro-life.pl, wspieramy Fundusz Dziecka Chorego, w ramach którego w każdym miesiącu pomagamy finansowo kilkudziesięciu rodzinom, które podejmują trud wychowanie chorego dziecka.

Ale oprócz wsparcia finansowego, chcemy dawać też otuchę. Widząc mamę w ciąży, często mówimy: nieważne, czy chłopiec czy dziewczynka; ważne, żeby było zdrowe. A my chcemy powiedzieć, że najważniejsze, że jest. I chcemy dać nadzieję rodzicom!


„Życie. Bez wyjątków”, red. Agata Gołda, Piotr Guzdek, Magdalena Guziak-Nowak, Karolina Podlewska, wyd. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, Kraków 2021

Zamówienia (w cenie 19 zł wraz z przesyłką): www.pro-life.pl

Książka to cegiełka na obronę życia, pomoc rodzinom wychowującym chore dzieci oraz wsparcie samotnych matek.

You may also like

Facebook