Grupa lekarzy chce ułatwić kobietom dostęp do pigułek wczesnoporonnych

/Grupa lekarzy chce ułatwić kobietom dostęp do pigułek wczesnoporonnych

Grupa lekarzy chce ułatwić kobietom dostęp do pigułek wczesnoporonnych

W Polsce powstaje sieć gabinetówktóra ma ułatwić kobietom dostęp do pigułek wczesnoporonnych. Od 23 lipca br. obowiązują przepisy ustawy, które ograniczyły dostępność do hormonalnych środków antykoncepcyjnych m.in. pigułki „dzień po” ellaOne.

 

W związku z tym, że obecnie takie środki można kupić wyłącznie na receptę, grupa lekarzy zainicjowała akcję. Ma ona polegać na przyjmowaniu pacjentek za symboliczną złotówkę, aby móc przepisać im pigułki wczesnoporonne. O sprawie napisał dziennik „Rzeczpospolita”.

 

Małgorzata Owczarska z Konfederacji Kobiet RP podkreśliła, że działania lekarzy nie są skierowane ku dobru kobiet. „Jest to pigułka całkowicie szkodliwa i niepożądana. Akcja prowadzona przez sieć gabinetów nie może być uznana za jakiekolwiek dobro, gdyż nie jest skierowana ku dobru kobiet. W mojej ocenie jest to działanie ukierunkowane na usilne promowanie antykoncepcji i aborcji. Wiemy, że ta antykoncepcja nie zawsze jest skuteczna, a jej używanie prowadzi do zwiększenia liczby aborcji. Nie jest to ani korzystne, ani dobre, ani właściwe” –  zaznaczyła Małgorzata Owczarska.

 

Od 2015 r. decyzją rządu PO- PSL osoby powyżej 15. roku życia mogły kupić hormonalne środki antykoncepcyjne bez konieczności wizyty u lekarza. Obecne kierownictwo Ministerstwa Zdrowia zmieniło jednak przepisy tłumacząc, że pigułki tego typu są nadużywane, a ich stosowanie może mieć poważne skutki uboczne.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2017-07-31T14:53:30+02:00 poniedziałek, 31 lipca 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail