„Hotel z sercem” daje szansę pracy osobom z niepełnosprawnościami

/„Hotel z sercem” daje szansę pracy osobom z niepełnosprawnościami

„Hotel z sercem” daje szansę pracy osobom z niepełnosprawnościami

Stadthaus Hotel w Hamburgu jest pierwszym w Europie hotelem integracyjnym, który daje osobom niepełnosprawnym szansę na pracę, którą kochają. Od samego początku istnienia hotel otrzymuje świetne recenzje.

 

W 1987 roku rodzice ośmiu niepełnosprawnych kolegów z klasy zdecydowali, że po skończeniu szkoły chcą zapewnić swoim dzieciom solidną pracę i dobre warunki życia. Postanowili rozpocząć projekt, który miał urzeczywistnić ich marzenia. Stworzyli Stadthaus Hotel.

 

Osiem lat później hotel gotowy był do otwarcia. Na początku miał siedem dużych pokoi z jedenastoma łóżkami. Rodzice zdecydowali się na niewielki hotel, żeby ewentualnie uniknąć dużych strat finansowych. Pieniądze na hotel pochodziły od samych rodziców, darowizn i dotacji.

 

Przyszli pracownicy przechodzili przez dwuletnie szkolenie zawodowe. Po kilku latach dodano kolejnych sześć pokoi i bar, dzięki czemu hotel odpowiadał większym grupom odwiedzających go gości. Od tamtego czasu hotel nie tylko dobrze sobie radzi, ale też dobrze się rozwija – średnie obłożenie pokoi wynosi 80%.

 

Część pracowników mieszka nad hotelem, co jest zgodne z pragnieniem rodziców, by swoim dzieciom zapewnić nie tylko pracę, ale również dobre warunki życia.

 

Hotel w dużej mierze prowadzony jest przez osoby o różnej niepełnosprawności. Jest też przystosowany dla niepełnosprawnych osób – większość pokoi przystosowana jest dla gości poruszających się na wózku inwalidzkim.

 

Projekt rodziców niepełnosprawnych dzieci, który przerodził się w profesjonalny trzygwiazdkowy hotel, pokazuje że to kolejny ze sposobów, w jaki niepełnosprawne osoby mogą wnosić wkład dla społeczeństwa.

 

This German hotel is run by people with disabilities

This hotel in Germany is run by people with various "disabilities", and the guests love it ❤️Learn more http://bit.ly/HotelWithHeart

Opublikowany przez BrightVibes Niedziela, 11 marca 2018

 

Źródło: brightvibes.com

By | 2018-07-16T13:11:04+02:00 poniedziałek, 16 lipca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook