„In vitro. Za jaką cenę? – bezpłatny webinar

by FUNDACJA JZN
Po wakacyjnej przerwie wracają „Spotkania o życiu”. 13 października br. o godz. 19.00 odbędzie się bezpłatny webinar o in vitro. 

– O ile rozmowa o wszelkich zagadnieniach bioetycznych jest trudna, to właśnie chyba o zapłodnieniu in vitro dyskutować najtrudniej. Zwolennicy procedury sztucznego zapłodnienia mówią: „Rozumiemy, że nie popieracie aborcji. Ale my nie zabijamy, my dajemy życie” – zauważają organizatorzy.

Webinar pt. „In vitro. Za jaką cenę?” poprowadzi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. – W rozmowie o in vitro nigdy nie może zabraknąć szacunku i delikatności, bo pragnienie podarowania życia nowej osobie jest bardzo szlachetne, a dramat niepłodności rozdziera serca wielu małżonków – mówi Magdalena Guziak-Nowak. – Każdy człowiek, niezależnie od sposobu poczęcia, od pierwszych chwil życia ma niezbywalną godność i przysługuje mu wiele praw, w tym fundamentalne: do życia i dalszego rozwoju. Niestety, prawa te są naruszane na wielu etapach procedury in vitro – dodaje.

W czasie spotkania uczestnicy przyjrzą się historii in vitro, jego etapom, skuteczności oraz długofalowym skutkom dla matki i dziecka. Organizatorzy zapraszają na nie wszystkich, którym leży na sercu ochrona ludzkiego życia i którzy chcą pogłębić swoją wiedzę oraz zdobyć argumenty do dyskusji na tematy biomedyczne. – Do udziału w webinarze szczególnie zachęcamy narzeczonych oraz małżeństwa, także te, które borykają się z problemem niepłodności i rozważają poddanie się sztucznemu zapłodnieniu. Niezwykle ważne jest, by dogłębnie poznali oni całą procedurę, mieli świadomość tego, co dzieje się na jej poszczególnych etapach i zdawali sobie sprawę ze skutków, które ma ona dla matki i dziecka – podkreśla Magdalena Guziak-Nowak.

Uczestnicy wysłuchają około godzinnego wykładu, po którym nastąpi sesja pytań i odpowiedzi. Otrzymają wiedzę opartą na licznych badaniach naukowych z całego świata, podaną w przystępnej formie. Wszyscy chętni, nie tylko nauczyciele, otrzymają również bezpłatne zaświadczenia uczestnictwa w spotkaniu. 

Webinar o in vitro jest pierwszym z tegorocznego cyklu, który będzie trwał od października do czerwca. Kolejne bezpłatne „Spotkania o życiu” będą się odbywać w każdą drugą środę miesiąca o godz. 19.00. Są one okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki, wolność, cele diagnostyki prenatalnej itp. 

ag/PSOŻC

You may also like

Facebook