Strona internetowa o nazwie duchowaadopcja.pl oraz aplikacja na telefon pt. „Adoptuj życie”, a także aplikacja mobilna o nazwie „Mali Pomocnicy Boga” – to inicjatywy, które mają wypromować i upowszechnić dziewięciomiesięczną modlitwę za dzieci nienarodzone. Internet może stać się pomocą dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Duchową adopcję mogą podejmować dorośli i dzieci, ludzie każdego stanu i zawodu. To idea modlitwy za dzieci, których życie jest zagrożone jeszcze przed narodzeniem – wyjaśniła krajowa doradczyni życia rodzinnego Beata Choroszewska.
– Taka modlitwa obejmuje również całą rodzinę. Także mamy, które doświadczają, przeżywają różnego rodzaju lęki związane z urodzeniem dziecka – mówiła Beata Choroszewska.
Tekst modlitwy duchowej adopcji można pobrać na www.duchowaadopcja.pl. To strona, która ruszyła jako pomoc dla parafii, rodzin, szkół i wspólnot w pogłębieniu wiedzy o duchowej adopcji – tłumaczył ksiądz Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski.
– Chcielibyśmy zaprosić ludzi do tego, aby mocniej się zaangażowali, zobaczyli siebie i poczuli moc takiej modlitwy wielkiej grupy osób, która w całej Polsce systematycznie od wielu lat oddaje się tej modlitwie – powiedział kapłan.
Brak motywacji moralnej do podejmowania trudu na rzecz nienarodzonych jest spowodowany brakiem prawdziwej miłości. Dlatego chodzi o poruszenie serca – zaznaczył prezes Fundacji Małych Stópek ks. Tomasz Kancelarczyk.
– To odniesienie do nienarodzonego człowieka jest uzależnione od miłości. Tam, gdzie nie ma miłości, niestety jest podejście bardzo techniczne – akcentował prezes FMS.
Z tego powodu Fundacja Małych Stópek ruszyła z interaktywną aplikacją na telefon zatytułowaną „Adoptuj życie”. To pierwsza taka inicjatywa na świecie. I można nią poruszyć serca.
https://youtu.be/IQ0gnmsgaNA
Bliźniaczą inicjatywą jest mobilna aplikacja dla najmłodszych o nazwie „Mali Pomocnicy Boga”. Bardzo ważna, bo modlitwa dzieci jest szczególnie miła Panu Bogu – wskazała pomysłodawczyni aplikacji Katarzyna Pazdan.– Dzieci bardzo szybko natrafiają, dużo szybciej niż nam się wydaje, na pozytywny przekaz dotyczący aborcji. I one nawet nie są świadome tego, jak bardzo cywilizacja śmierci, ten dzisiejszy świat, je wchłania. Dziecko, które modli się za nienarodzone dzieci, niemal od narodzenia formuje się ku cywilizacji życia – mówiła Katarzyna Pazdan, koordynator strony www.duchowaadopcja.pl.
Wszystkie inicjatywy mają wspólne hasło działania, a brzmi ono: „Łączy nas życie”.
– Zależało nam też na tym, żeby pokazać, że jesteśmy razem w tym dziele, że to nie jest kwestia jakiegoś jednego konkretnego miejsca, jakiegoś jednego konkretnego środowiska, które ma na to monopol, tylko że naprawdę to jest przestrzeń, która nas łączy – tłumaczyła Małgorzata Bartas-Witan, animator Centralnego Ośrodka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Obrońców dzieci nienarodzonych łączą też Marsze dla Życia – wskazała Jowita Kuźmicka z Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie.
– Bardzo szeroka ilość osób z ogromnym zaangażowaniem w tych Marszach dla Życia bierze udział właśnie po to, żeby pokazać, że życie jest ważne, każde nowe życie jest ważne – mówiła Jowita Kuźmicka.
Modlitwa i publiczne opowiadanie się za życiem powinno mieć też konkretne przełożenie na pomoc materialną. Na Marszach dla Życia zbierane są środki dla wsparcia Domów Samotnej Matki – zauważyła s. Pompilia Ziaja CSS posługująca w Domu Samotnej Matki na Temblewie przy Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej.
– Ten dom ma służyć matkom, które albo się spodziewają dziecka i są w trudnej sytuacji, albo już dziecko jest urodzone i też sytuacja jest trudna. To jest po prostu dom, który służy przede wszystkim dzieciom – akcentowała s. Pompilia Ziaja CSS.
Więcej informacji o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można przeczytać [tutaj].