Irlandczycy 25 maja zagłosują nad poprawką konstytucyjną dot. aborcji

/Irlandczycy 25 maja zagłosują nad poprawką konstytucyjną dot. aborcji

Irlandczycy 25 maja zagłosują nad poprawką konstytucyjną dot. aborcji

W piątek 25 maja elektorat Irlandii zostanie zaproszony do udziału w referendum i poproszony o zagłosowanie nad poprawką do konstytucji dotyczącą prawa aborcyjnego.

 

Głosowanie odbędzie się nad przepisem: „Państwo uznaje prawo do życia dla nienarodzonych, i z należytym uwzględnieniem równego prawa do życia dla matki, gwarantuje poszanowanie, oraz o ile to możliwe, ochronę i usprawiedliwienie tego prawa”; i nad zastąpieniem go zapisem mówiącym o tym, że prawo może zezwalać na klauzule dopuszczające terminację ciąży.

 

Głosowanie odbędzie się w Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Proaborcyjna kampania w Irlandii – jak zauważają tamtejsi obrońcy życia – wprowadza dezinformację, podając do przekazu tzw. najcięższe przypadki, w których kobiety decydują się na aborcję – choroba i niepełnosprawność dziecka, poczęcie w wyniku gwałtu i kazirodztwa. Przywoływanie tych przypadków jest celowym zabiegiem zwolenników aborcji, aby odebrać prawo do życia wszystkim nienarodzonym dzieciom w łonach matek.

 

Jeżeli poprawka konstytucyjna zostanie uchwalona, otworzy to drogę do powszechnej legalizacji aborcji w tym kraju, a nienarodzone dzieci nie będą miały praktycznie żadnych praw. Obrońcy życia z Irlandii apelują do międzynarodowych ruchów pro-life, aby stanęły z nimi w obronie tego najbardziej podstawowego prawa człowieka – prawa do życia.

By | 2018-05-02T13:52:08+02:00 środa, 02 maja 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail