Irlandia walczy o prawo do życia dla nienarodzonych

by

Irlandzki parlament w ubiegłym tygodniu odrzucił projekt ustawy legalizującej aborcję w przypadku zdiagnozowania u dziecka w fazie prenatalnej choroby i niepełnosprawności.

 

Niamh Uí Bhriain, rzeczniczka Instytutu Życia, komentując projekt ustawy autorstwa Mick Wallace’a, powiedziała, że ustawa ta próbowała zaprzeczyć człowieczeństwu nienarodzonych dzieci z niepełnosprawnościami, a także wprowadzić naciski w związku z przeprowadzaniem aborcji. Według Bhriain, odrzucenie ustawy pozwoliło dostrzec kilka kwestii. Po pierwsze, takie terminy jak „niezdolność do życia” czy  „nieprawidłowości rozwojowe płodu” nie są terminami medycznymi i nie powinny być wykorzystywane w opracowywaniu przepisów czy też rozważaniu zmian legislacyjnych. Po drugie, znaczące w tej sprawie jest oświadczenie prokuratora generalnego, który uznał, że niezgodne z konstytucją byłoby odmówienie prawa do życia nienarodzonym dzieciom po prostu z powodu  tego, że są niepełnosprawne. Po trzecie, jest coraz bardziej oczywiste, że aktywiści aborcyjni nie mają żadnych skrupułów w atakowaniu prawa do życia nienarodzonych.

 

Wiele irlandzkich środowisk, rodziców dzieci niepełnosprawnych, jak również sam deputowany Mattie Mc Grath, podkreślają, że to czego Irlandia najbardziej potrzebuje to dobre rozwiązania i wsparcie medyczne dla matek i ich dzieci, a także hospicja perinatalne zamiast aborcji.

 

Źródło: liveactionnews.org

You may also like

Facebook