J. Bałtroszewicz: musimy robić wszystko, aby jeszcze podczas tej kadencji ustawa zakazująca aborcji eugenicznej stała się prawem

/J. Bałtroszewicz: musimy robić wszystko, aby jeszcze podczas tej kadencji ustawa zakazująca aborcji eugenicznej stała się prawem

J. Bałtroszewicz: musimy robić wszystko, aby jeszcze podczas tej kadencji ustawa zakazująca aborcji eugenicznej stała się prawem

Mamy prezydenta, prawicowego, który wielokrotnie deklarował, że podpisałby ustawę eliminującą aborcję eugeniczną. Mamy też prawicowy rząd. Mamy wreszcie projekt obywatelski, który leży w tzw. zamrażarce sejmowej. Musimy robić wszystko, aby jeszcze podczas tej kadencji ta ustawa stała się prawem – powiedział Jakub Bałtroszewicz, prezes zarządu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, w rozmowie z dziennikarzem TV Trwam.

Współcześnie środowiska przeciwne chrześcijańskim wartościom promują poddawanie się tzw. aborcji, czyli popierają zabijanie dzieci nienarodzonych. Opowiadają się za tym lewicowe partie polityczne, które sprawują władzę w wielu państwach Europy i świata. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie szefem kraju jest prezydent z prawicowego ugrupowania.

– Mamy prezydenta, prawicowego, który wielokrotnie deklarował, że podpisałby ustawę eliminującą aborcję eugeniczną. Mamy też prawicowy rząd. Mamy wreszcie projekt obywatelski, który leży w tzw. zamrażarce sejmowej. Musimy robić wszystko, aby jeszcze podczas tej kadencji ta ustawa stała się prawem – podkreślił prezes zarządu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

W społeczeństwie rośnie coraz większa świadomość obrony życia. Środowiska pro-life próbują uświadomić innych, jak ważne i cenne jest ludzkie życie. [czytaj więcej] 

– Profesor Włodzimierz Fijałkowski, wielki obrońca życia, mówił, że dla obrony życia trzeba pozyskiwać ludzi. Nie możemy tych ludzi pozyskiwać agresywnym językiem i prowokacjami lub pokrzykiwaniem. Musimy dawać przykład przede wszystkim swojego życia – przypomniał słowa lekarza ginekologa-położnika, Jakub Bałtroszewicz.

Polski ruch pro-life zrzesza wielu zaangażowanych ludzki, którzy swoją działalność prowadzą w ramach wielu stowarzyszeń.

– Nasze organizacje zrzeszone w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, prowadzą hospicja prenatalne, domy samotnych matek i działalność pomocową. Trzeba pokazywać, że my na to życie się otwieramy i interesujemy się nim nie tylko wtedy, kiedy jest pod sercem matki, ale również szczególnie wtedy, kiedy już się urodzi – poinformował prezes zarządu Federacji.

Wiele kobiet rezygnuje z roli zostania mamą, ze względu na obawy nieradzenia sobie z małym dzieckiem. Właśnie w takich trudnych sytuacjach dochodzi do tragicznych w skutkach decyzji.

– Matka nigdy nie powinna być zostawiona sama. Jeżeli kobiety będą czuły się zaopiekowane zarówno przez ojców dziecka, jak i organizacje do tego powołane, to myślę, że liczba aborcji w Polsce znacząco spadnie – ocenił Jakub Bałtroszewicz.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 86 organizacji prorodzinnych zajmujących się obroną życia poczętego oraz wspieraniem rodziny w różnych aspektach jej funkcjonowania: od niesienia pomocy materialnej poprzez edukację społeczeństwa aż do aktywnego uczestnictwa w życiu politycznym na szczeblu samorządowym, krajowym i unijnym.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-10-12T13:47:51+02:00 poniedziałek, 24 sierpnia 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail