Jaki powinien być kandydat do Parlamentu Europejskiego?

/Jaki powinien być kandydat do Parlamentu Europejskiego?

Jaki powinien być kandydat do Parlamentu Europejskiego?

„Nasze wieloletnie doświadczenie pracy w Parlamencie Europejskim pokazuje jedno: warto stawiać na posłów doświadczonych, „sprawdzonych”, którzy już pracują w Parlamencie Europejskim” – podkreśla Jakub Bałtroszewicz, prezes Fundacji JEDEN Z NAS i Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

 

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego newslettera do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS:

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Przykład ostatniego tygodnia pokazuje, że działając w najszczytniejszym celu i w najbardziej słusznej sprawie, czasem możemy uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Dlatego tak ważna jest działalność doświadczonych organizacji pozarządowych i dobry roboczy kontakt z politykami.

Kto z Was sprzeciwia się podniesieniu wieku legalnej inicjacji seksualnej z 15 na 16 lat? Z pozoru oczywiste pytanie, z oczywistą odpowiedzią, kryje za sobą niespodziewaną konsekwencję. Podniesienie wieku, jakkolwiek mające chronić młodzież, naraża kilkaset dzieci poczętych każdego roku przez 15-latki na tzw. „legalną” aborcję, gdyż ciąża stałaby się efektem „czynu zabronionego”.

O mały włos, ustawodawcy zwiększyliby dostęp do aborcji, a dotyczyłoby to dzieci, których jedyną winą jest zbyt młoda mama (i na ogół również tata, bo ciąże te dotyczą z reguły współżycia między nastolatkami). Słowa podziękowania należą się senatorowi Antoniemu Szymańskiemu, który po mojej interwencji zwrócił na ten fakt uwagę Ministerstwa Sprawiedliwości, a prawo w tym zakresie – mimo wcześniejszych zapowiedzi – nie zostało zmienione.

Oczywiście nie znaczy to, że popieramy tak wczesne rozpoczęcie współżycia, ale wskazujemy, że walka powinna odbywać się poprzez edukację, a nie zmienianie prawa, które – jak w tym wypadku – mogło mieć poważne konsekwencje (pamiętacie sprawę Agaty z Lublina? Jej dziecko zginęło, bo mama miała 14 lat).

Podobnie jest z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Nasze wieloletnie doświadczenie pracy w Parlamencie Europejskim pokazuje jedno: warto stawiać na posłów doświadczonych, „sprawdzonych”, którzy już pracują w Parlamencie Europejskim.

W niedzielę staniecie przy urnach. Pamiętajcie, że to, kogo wybierzemy, będzie miało olbrzymi wpływ na pozycję Polski w Europie i to, co stanie się z bliskimi nam wartościami. Nie zawsze działanie w najlepszych intencjach wystarcza. W Parlamencie liczy się kompetencja, doświadczenie i znajomość języków. Głosujcie w zgodzie z Waszą intuicją i Waszym sumieniem. Oby ten, kogo wybierzecie, godnie reprezentował nas w Brukseli.

Na koniec, jak zawsze, proszę Was o pomoc i wsparcie. Ostatnie tygodnie i potężne wydatki są dla nas szczególnie trudne. Zbliżają się wakacje, kiedy wpłat jest zawsze mniej, stąd będę niezwykle wdzięczny za każde 20, 50 czy 100 zł, którymi się z nami podzielicie. Dar Waszego Serca, będzie wykorzystywany do godnego reprezentowania Polski i wartości pro-life w całej Europie! Polska musi być duszą naszego kontynentu i musimy podjąć wspólny wysiłek – również finansowy – by dać nam szansę wspierać obronę naszych wartości poza granicami kraju.

Wszystkiego dobrego! Jakub

 

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2019-06-01T11:22:03+02:00 środa, 22 maja 2019|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook