Jakub Bałtroszewicz: Czy nasze pokolenie pokona aborcję?

/Jakub Bałtroszewicz: Czy nasze pokolenie pokona aborcję?

Jakub Bałtroszewicz: Czy nasze pokolenie pokona aborcję?

Jakub Bałtroszewisz, prezes Fundacji JEDEN Z NAS i Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny ostatnie tygodnie spędził wykładając dla Federacji ONE OF US w kilku miejscach Europy; dawał osobiste świadectwo oraz opowiadał o prawnej sytuacji ochrony życia w Polsce i o perspektywie jej poprawy. „Obserwowałem młodych ludzi coraz bardziej świadomych i zaangażowanych w obronę życia. Usłyszałem zdanie „moje pokolenie pokona aborcję”. Bądźmy tym pokoleniem, które zwróci nadzieję światu” – apeluje  Bałtroszewisz, który w  kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych podkreśla, że Fundacja JEDEN Z NAS, jak i Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny, chcą stawać się przewidywalnym, ale i wymagającym partnerem społecznym, który będzie przypominał o absolutnym fundamencie cywilizacyjnym, jakim jest prawo każdego człowieka do życia.

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego newslettera do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS:

 

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Wakacje nieubłaganie się kończą, a przed nami bardzo gorący czas, który zdeterminuje losy naszego kraju na kolejne 4 lata.

Wszyscy mamy świadomość, że w wyborach 13 października nie chodzi tylko o to, kto będzie rządził Polską, ale przede wszystkim jakiego rodzaju wartości będą odgrywały istotną rolę w budowaniu naszego państwa.

A zmiana prawa? Jeżeli ma się dokonać, to jedynie w pierwszym roku po wyborach, kiedy rządzący mają mocny mandat demokratyczny do przeprowadzania dobrych zmian.

Zarówno Fundacja JEDEN Z NAS, jak i Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny, na czele której mam zaszczyt stać, chcą stawać się przewidywalnym, ale i wymagającym partnerem społecznym, który będzie przypominał o absolutnym fundamencie cywilizacyjnym, jakim jest prawo każdego człowieka do życia.

Nie możemy tego robić w duchu konfrontacji, oskarżania czy moralnej wyższości. W jaki sposób budować cywilizację życia, by ta zwyciężyła cywilizację śmierci? Jak zachęcać ludzi do okazywania szacunku dla życia? Przede wszystkim radością, nadzieją i pokazywaniem jego piękna! Naiwne? To ja chcę być naiwny. Mam dość epatowania cywilizacją śmierci, mam dość podziału i atmosfery wojny i zagrożenia. Musimy się zjednoczyć dla życia i pokazać szacunek do niego, tak by aborcja stała się nie do pomyślenia, tak jak dzisiaj nie do pomyślenia jest legalne przecież kiedyś niewolnictwo czy segregacja rasowa.

Ostatnie tygodnie spędziłem wykładając dla Federacji ONE OF US w kilku miejscach Europy; dawałem osobiste świadectwo oraz opowiadałem o prawnej sytuacji ochrony życia w Polsce i o perspektywie jej poprawy. Obserwowałem młodych ludzi coraz bardziej świadomych i zaangażowanych w obronę życia. Usłyszałem zdanie „moje pokolenie pokona aborcję”. Bądźmy tym pokoleniem, które zwróci nadzieję światu, a głosy takie jak piosenkarki Margaret (szczerze to pierwszy raz o niej usłyszałem), która mówi dramatycznie „Polska ciągle jest krajem, w którym kobiety ciągle zmusza się do rodzenia dzieci” niech będą przyjmowane tak, jak na to zasługują: z pobłażliwym uśmiechem i niedowierzaniem, że można coś takiego „palnąć”.

Dar życia jest najcenniejszym darem. Dzięki Waszym darom serca możemy kontynuować naszą pracę. Chcemy byście wiedzieli, że nasze środowisko – osób zaangażowanych w obronę życia – może mieć pogodną i radosną twarz ludzi, dla których cywilizacja życia zaczyna się od nas samych. A swoją radością i nadzieją chcą zarażać innych. To jest możliwe!

Każda Wasza wpłata: 20, 50 czy 100 zł pozwala nam pracować dalej. Dziękujemy tym wszystkim z Was, którzy wiecie, że bez Waszego wsparcia nie istnielibyśmy. Niech Matka Boża Częstochowska ma Was i wszystkie dzieci nienarodzone w swojej opiece.

Wszystkiego dobrego! Jakub

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2019-12-04T23:35:08+01:00 poniedziałek, 26 sierpnia 2019|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook