Jeżeli ocaliliśmy choć jednego człowieka…

/Jeżeli ocaliliśmy choć jednego człowieka…

Jeżeli ocaliliśmy choć jednego człowieka…

„Gdyby dzięki latom pracy, gdyby dzięki wszystkim naszym wysiłkom i działaniu… Gdyby udało się ocalić chociaż jednego człowieka. Jedno życie. Jeden wszechświat. To znaczy, że było warto, że nic z tego, co robimy nie poszło i nie pójdzie na marne. Że istnieje na świecie ktoś, kto się urodził, kto może kochać i cieszyć się życiem: JEDEN Z NAS” – napisał Jakub Bałtroszewicz, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Fundacji JEDEN Z NAS.

 

Poniżej publikujemy treść najnowszego newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, który trafił dziś do skrzynek subskrybentów:

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Wielu z Was ostatnio dopytuje, czym wyróżnia się Fundacja JEDEN Z NAS spośród innych organizacji pro-life. Czy każdy z nas robi to samo, czy się różnimy? Po co tyle odmiennych organizacji, nie wystarczyłaby jedna? Te pytania są bardzo cenne, bo dają mi szansę na podzielenie się szczególnym „rysem” tego, co wspólnie próbujemy budować.

Fundacja JEDEN Z NAS od samego początku budowana była w oparciu o archetyp opiekuna. Co to oznacza? Chcieliśmy stworzyć miejsce, do którego kobieta rozważająca aborcję nie bałaby się przyjść, nie bałaby się, że będzie osądzona. I dzięki współpracy z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie powstała Poradnia Bioetyczna (www.poradniabioetyczna.pl), która w marcu obchodzić będzie już swoje 3. urodziny, a tylko w ostatnim roku dotarła z pomocą i poradą do ponad 4000 osób!

Chcąc budować pozytywny przekaz obrony życia nie skupiamy się na okrucieństwie aborcji, ale pokazujemy i doceniamy ludzkie życie! I tutaj kluczem zawsze będzie pozytywna edukacja. Odkąd powstał portal www.jedenznas.pl widzimy rosnące nim zainteresowanie, każdego dnia odwiedza go nawet 2000 osób! Z wydanym we współpracy z Fundacją Jérôme Lejeuna Przewodnikiem Bioetycznym dla młodych dotarliśmy już do kilkunastu tysięcy osób, jest on też wykorzystywany na dużą skalę w przygotowaniu par do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Wreszcie od samego początku pamiętamy o budowaniu mostów współpracy w Europie. Będąc członkiem-założycielem Federacji ONE OF US (www.oneofus.eu) jesteśmy obecni w 20 krajach Europy i dzięki naszej wspólnej wiedzy i kontaktom jesteśmy w stanie udzielać mocnego wsparcia tym politykom, którzy aktywnie działają na rzecz obrony życia – jednocześnie sami pozostajemy poza polityką, by budować tak potrzebne instytucje społeczeństwa obywatelskiego. Nie korzystamy z pieniędzy publicznych, opierając się wyłącznie na Waszych darowiznach!

Wreszcie ktoś zapyta czy warto? Czy cokolwiek to zmieniło? Jakie są efekty? Prawo w Polsce ciągle nie zostało zreformowane, a nasze wysiłki edukacyjne nie przedostają się do „mainstreamu”. Odpowiedź zawsze jest jedna. Gdyby dzięki tym latom pracy, gdyby dzięki wszystkim naszym wysiłkom i działaniu… Gdyby udało się ocalić chociaż jednego człowieka. Jedno życie. Jeden wszechświat. To znaczy, że było warto, że nic z tego, co robimy nie poszło i nie pójdzie na marne. Że istnieje na świecie ktoś, kto się urodził, kto może kochać i cieszyć się życiem: JEDEN Z NAS.

Dziękuję, że to rozumiecie i dziękuję, że Waszymi wpłatami pozwalacie nam działać dalej. Wbrew logice tego świata. A może właśnie dzięki niej? Życie musi zwyciężyć śmierć!

Wszystkiego dobrego, Jakub

 

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2019-03-21T13:00:33+01:00 środa, 13 lutego 2019|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook