Od zawsze wiadomo, że rodzicielstwo jest zadaniem. Często rodzicielstwo jest zadaniem trudnym, niekiedy nawet wyzwaniem. Zdarza się, że radość z narodzin dziecka szybko gasi żałoba po jego odejściu. Rodzicami zostają nastolatkowie. Na świat przychodzi niepełnosprawne dziecko. Fundacja „Głos dla Życia” uruchomiła kampanię społeczno-informacyjną „Gdy rodzicielstwo jest wyzwaniem”, w ramach której informuje, co można zrobić w takich sytuacjach oraz gdzie można zwrócić się po pomoc.
Autorzy kampanii zaznaczają, że rodzicielstwo staje się wyzwaniem nie tylko w powyższych przypadkach, lecz może również dotyczyć sytuacji wydawałoby się zwyczajnych, czyli dobrego przygotowania się do porodu pod względem fizjologicznym i psychologicznym zarówno matki, jak i ojca dziecka oraz korzystanie z rad dotyczących opieki nad dzieckiem w pierwszych miesiącach życia po urodzeniu i możliwości wsparcia w tym czasie ze strony profesjonalistów: lekarzy, położnych, pielęgniarek, czy douli.
Wszystkie te obszary niezwykłego rodzicielstwa wymagają dostrzeżenia, dowartościowania i zabezpieczenia – poprzez komplementarną pomoc, wsparcie i informację. Temu właśnie ma służyć kampania społeczno-informacyjna prowadzona przez Fundację „Głos dla Życia” we współpracy z Urzędem Miasta Poznania.
Działania kampanii można śledzić na fanpage’u (Facebook): Gdy rodzicielstwo jest wyzwaniem
Artykuły publikowane w ramach kampanii: www.gminadlarodziny.pl
Partnerem kampanii są: Przewodnik Katolicki, Fundacja Javani, Wielkopolskie Hospicjum Perinatalne „RAZEM”, Szkoła Rodzenia „Dobry Początek”, Głos Wielkopolski, Radio Poznań, Radio Emaus i portal GminadlaRodziny.pl.
Źródło oraz więcej informacji: glosdlazycia.pl