Katolicy w Irlandii rozpoczęli duchową krucjatę w obronie życia

/Katolicy w Irlandii rozpoczęli duchową krucjatę w obronie życia

Katolicy w Irlandii rozpoczęli duchową krucjatę w obronie życia

Voice of the Family – inicjatywa świeckich katolików z organizacji pro-life i prorodzinnych uruchomiła 1 listopada krucjatę modlitewną i post, które mają zatrzymać zniesienie ósmej poprawki do konstytucji irlandzkiej chroniącej nienarodzone dzieci przed aborcją.

 

Ósma poprawka do irlandzkiej konstytucji została wprowadzona w 1983 roku, aby zapobiec naruszeniu prawa do życia nienarodzonych dzieci poprzez aborcję. Poprawka chroni w równym stopniu życie matek i nienarodzonych dzieci. Proaborcyjne środowiska jednak od dawna próbują zliberalizować te przepisy. W październiku 2016 roku „Zgromadzenie Obywatelskie”, zwołane przez irlandzki rząd, rozpoczęło dyskusję na temat przyszłości ósmej poprawki. Niedawno zgromadzenie zaleciło referendum w tej sprawie, faworyzując najbardziej radykalne stanowisko proaborcyjne. Leo Varadkar, irlandzki premier, ogłosił, że długo wyczekiwane referendum odbędzie się w maju lub czerwcu przyszłego roku.

 

Voice of the Family postanowiła rozpocząć duchową krucjatę, aby przez ręce Niepokalanej Maryi, Irlandia została ocalona od zła aborcji. Duchowa krucjata składa się z dwóch elementów: 54-dniowa nowenna różańcowa (uczestnicy odmawiają codziennie 3 nowenny oraz 3 różańce w dziękczynieniu za udzielone łaski), oraz post. Krucjata rozpoczęła się 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, a zakończy w wigilię Bożego Narodzenie, 24 grudnia.

 

Organizatorzy krucjaty zachęcają do włączenia się w dzieło modlitewne. Organizacja na swojej stronie internetowej codziennie zamieszcza teksty rozważań nowenny oraz intencje modlitewne – voiceofthefamily.com

 

Źródło: www.lifesitenews.com

By | 2017-11-06T15:19:00+01:00 poniedziałek, 06 listopada 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail