Komitet Praw Człowieka ONZ chce wpisać aborcję do katalogu podstawowych praw człowieka

/Komitet Praw Człowieka ONZ chce wpisać aborcję do katalogu podstawowych praw człowieka

Komitet Praw Człowieka ONZ chce wpisać aborcję do katalogu podstawowych praw człowieka

„Komitet Praw Człowieka ONZ chce, aby dostępność aborcji stała się jednym z kryteriów oceny przestrzegania praw człowieka na świecie. To uchylenie furtki do proaborcyjnych zmian w prawie” – informuje Gość Niedzielny.

 

Komitet Praw Człowieka, organ pomocniczy Organizacji Narodów Zjednoczonych, jest odpowiedzialny za monitorowanie wdrażania przez państwa sygnatariuszy Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych, który Polska ratyfikowała w czerwcu 1977 r. Komitet składa się z 18 niezależnych ekspertów, nie ma wśród nich przedstawicieli Polski. Co pewien czas przygotowuje aktualne komentarze do poszczególnych artykułów Paktu. Nie mają one charakteru wiążącego, ale stanowią rodzaj wskazówki, w jaki sposób należy je interpretować. Teraz przygotował w tzw. Komentarzu Ogólnym nową interpretację prawa do życia, zawartego w art. 6.

 

To ważna i niebezpieczna próba ustanowienia zupełnie nowych standardów praw człowieka, której istotą jest wpisanie prawa do aborcji do katalogu praw podstawowych, co – gdyby nastąpiło – miałoby daleko idące konsekwencje zarówno dla prawa międzynarodowego, jak i krajowego.

 

Czytaj więcej: gosc.pl

By | 2017-11-22T17:40:34+01:00 środa, 22 listopada 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail