Konferencja z okazji Dnia Świętości Życia

/Konferencja z okazji Dnia Świętości Życia

Konferencja z okazji Dnia Świętości Życia

Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza na konferencję organizowaną po raz dziewiąty z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia. Tegoroczna konferencja zatytułowana „Afirmacja życia” odbędzie się środa 21 marca 2018 r.  o godz. o 9.30.

 

Zaproszeni prelegenci przedstawią teologiczne, społeczne, wychowawcze aspekty afirmacji życia. Zwrócą szczególna uwagę na potrzebę troski i szacunku wobec życia, jako fundamentalnej wartości. Wskażą na jego poszanowanie w pracy lekarza, duszpasterza, profilaktyka, w dziełach pisarzy i poetów. Wspomną o zagrożeniach, które powinny mobilizować do jeszcze większej ochrony życia w wymiarze rodzinnym i instytucjonalnym.

 

Konferencji będzie towarzyszyć sesja plakatowa prezentująca temat: „Szacunek wobec życia ludzkiego w różnych krajach świata”.

 

W związku z Dniem Patronalnym Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej, konferencję poprzedzi Msza św. sprawowana w Kościele Akademickim o godz. 8.00. Po niej nastąpi rejestracja zgłoszonych internetowo uczestników.

 

Patronat honorowy nad konferencją objęli Wojewoda Lubelski i Marszałek Województwa Lubelskiego.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej: apchor.pl

By | 2018-03-01T22:50:07+01:00 piątek, 02 marca 2018|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail