Kraków: wykład „Co się dzieje po aborcji?”

by

Serdecznie zapraszamy na wykład „Co dzieje się po aborcji?” – spotkanie z Jonathanem Jeffesem, psychologiem, twórcą i organizatorem kursu Powrót i odnowa, prowadzonego od ponad dwudziestu lat w parafii Św. Trójcy na Brompton w Londynie, autorem książki „Co dzieje się po aborcji?” oraz „Aborcja – przerwać milczenie w kościele” a także „Nieplanowana ciąża. Jak rozmawiać z nastolatkami”.

 

Spotkanie odbędzie się w Hotelu „Wyspiański”, ul. Westerplatte 15 w Krakowie, w Sali „Złoty Róg” 17 października o godzinie 17.00.

 

Jonathan Jeffes zajmuje się poradnictwem w dziedzinie ciąży kryzysowej, a także od dwudziestu lat prowadzi grupy terapii poaborcyjnej dla kobiet i mężczyzn. Jest twórcą i organizatorem kursu Powrót i odnowa, będącego służbą uzdrowienia poaborcyjnego prowadzoną w parafii Św. Trójcy w dzielnicy Brompton w Londynie. W ramach tej posługi udzielono pomocy setkom kobiet i mężczyzn którzy przeszli przez doświadczenie dokonania aborcji.

 

Książka „Co się dzieje po aborcji?” „oparta jest na doświadczeniach zebranych przeze mnie podczas prowadzenia kursów poaborcyjnych – pisze w przedmowie do dzieła autor. Zawiera spostrzeżenia, które wydają mi się szczególnie pomocne gdy rozmawiam z ludźmi na temat aborcji. W pierwszych kilku rozdziałach wyjaśniam jak to się stało, że zająłem się tym problemem, tłumaczę dlaczego autorem książki jest mężczyzna i przedstawiam w zarysie główne części składowe całościowego poglądu na problem aborcji. Staram się udzielić odpowiedzi na następujące pytania: Jacy ludzie decydują się na aborcję? Dlaczego kobiety zachodzą w ciążę choć tego nie chcą? Co się dzieje z nimi po aborcji? Jakie różnice w podejściu do problemu aborcji występują pomiędzy mężczyznami i kobietami?”

 

„Na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie proszony byłem o zabieranie głosu na temat aborcji na spotkaniach różnych grup kościelnych. Dyskusja podczas tych spotkań najczęściej sprowadzała się do wątku: «Wszystko i tak zależy od tego, co przyjmiemy za moment powstania życia ludzkiego». W podobny sposób kształtuje się dyskusja na temat aborcji w naszej kulturze – podstawowym pytaniem staje się problem określenia momentu, w którym zaczyna się życie ludzkie. Ja natomiast uważam, że – w kontekście aborcji – należy podkreślać zupełnie inną kwestię. Wydaje mi się, że o wiele bardziej pomocne byłoby zadanie pytania o to, co dzieje się po aborcji. I czy doświadczenia mężczyzn i kobiet przeżywających poczucie silnego związania faktem przeszłej aborcji mogą nam coś powiedzieć na temat tego, kiedy rozpoczyna się życie ludzkie?”

You may also like

Facebook