Ks. Tomasz Kancelarczyk: duchowa adopcja odpowiedzią na czarny protest

/Ks. Tomasz Kancelarczyk: duchowa adopcja odpowiedzią na czarny protest

Ks. Tomasz Kancelarczyk: duchowa adopcja odpowiedzią na czarny protest

Naszą odpowiedzią na tzw. „czarne protesty” powinna być masowo podejmowana duchowa adopcja dziecka poczętego. Na polu religijnym po prostu musimy się modlić – powiedział w rozmowie z Redakcją Portalową Radia Maryja ks. Tomasz Kancelarczyk, szef Fundacji Małych Stópek, odnosząc się do akcji wspierającej aborcję.

 

„W wielu kościołach adopcja będzie podejmowana w Niedzielę Palmową z okazji Narodowego Dnia Świętości Życia. To dobra okazja, by podjąć się tego dzieła” – zaznaczył ks. Tomasz Kancelarczyk. „Jako kierujący Fundacją Małych Stópek zachęcam przede wszystkim duszpasterzy, żeby skorzystali z tej możliwości. Trzeba to bardzo mocno poszerzyć, dlatego fundacja stworzyła darmowe – co do wydruku i wysyłki – gazety na temat duchowej adopcji. Nie tylko znajdziemy tam artykuły o tym, dlaczego i jak podjąć duchową adopcję, ale też świadectwo egzorcysty, osoby modlącej się i tekst o tym, że mamy modlić się za biorących udział w tzw. czarnych protestach” – wskazał ks. Tomasz Kancelarczyk.

 

Duchowny przypomniał o posunięciach w wymiarze fizycznym, poprzez które powinniśmy przeciwstawić się akcji czarnych marszy. „Potrzebne jest działanie edukacyjne i tutaj nie wystarczą tylko i wyłącznie porozrywane nienarodzone dzieci. Tu trzeba dotknąć samych wartości życia człowieka, bo odrzucenie przesłanki eugenicznej nie likwiduje możliwości zabijania nienarodzonych zaraz po poczęciu” – powiedział szef Bractwa Małych Stópek.

 

Jak dodał, katolicy chroniąc nienarodzonych od poczęcia, bronią samego Jezusa. „Sprawa wartości życia człowieka jest sprawą mówiącą o naszym społeczeństwie, a w wymiarze wiary – o naszym chrześcijaństwie. Jeżeli chrześcijaństwo – przyjęcie Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, który stał się człowiekiem – jest naznaczone odrzuceniem wartości poczętego człowieka, to znaczy, że my w ten sposób odrzucamy Jezusa” – podkreślił.

 

Rozmówca Redakcji Portalowej Radia Maryja wskazał, dlaczego niektórzy katolicy poparli czarny protest. „To są tzw. «ale katolicy». «Jestem katolikiem, ale…», «jestem za życiem, ale…». W tym «ale» można utopić każde usprawiedliwienie uśmiercenia, pozbycia się, likwidacji życia człowieka. To jest taki typ osób. Gdyby ich wszystkich – «ale» i niewierzących – spytać, czy są za życiem, odpowiedzieliby, że «oczywiście tak, ale…». No i to «ale» jest wszystkim. Nie tylko przesłanka eugeniczna, lecz każda mogłaby być przez nich wzięta pod uwagę” – uzasadnił ks. Tomasz Kancelarczyk.

 

Wczorajsze wydarzenie wskazało na pewien stan etyczny Polaków – dodał. „Osoby tak licznie zgromadzone na tzw. Czarnych Marszach są świadectwem kondycji moralnej naszego społeczeństwa. Trzeba powiedzieć, że ta kondycja nie jest najlepsza” – podkreślił przewodniczący Bractwa Małych Stópek.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2018-03-26T15:12:41+02:00 poniedziałek, 26 marca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail