Ksiądz kupił ambulans dla hospicjum

by FUNDACJA JZN
Auto będzie służyło Hospicjum Domowemu im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. Samochód o wartości 70 tys. zł kupił dla hospicjum ks. kan. Józef Serej, proboszcz parafii Żdżanne w pow. krasnostawskim.

Do tej pory grupa hospicyjna jeździła do podopiecznych własnym środkiem transportu lub pożyczonym. Ambulans jest przeznaczony do przewozu pięciu osób. Ma większą pojemność bagażnika, co umożliwi także przewóz sprzętu wspomagającego opiekę. Hospicjum prowadzi bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, m.in. łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, chodziki, pompy infuzyjne i inne rzeczy niezbędne do opieki nad chorym w domu. Jako mini ambulans posłuży podopiecznym hospicjum citroen berlingo.

Ks. Serej zapewnia, że jego decyzja była bardzo szybka i krótka ze względu na znajomość z ks. Kazimierzem Malinowskim. Natomiast prezes stowarzyszenia Tadeusz Boniecki dodaje, że niestety z własnych środków finansowych Stowarzyszenie Hospicjum Domowe nie byłoby w stanie zakupić takiego mini ambulansu. Środki na swoją działalność gromadzi z przekazywanego jednego procenta od podatku. Pieniądze te starczają jedynie na zapewnienie opieki medycznej chorym.

Źródło: kurierlubelski.pl

You may also like

Facebook