Lekarz z filmu „Nieplanowane” naprawdę dokonywał aborcji

by FUNDACJA JZN
W filmie Nieplanowane, w rolę lekarza pracującego w Planned Parenthood wcielił się doktor Anthony Levatino, nawrócony aborcjonista.

Doktor Anthony Levatino zaczął przeprowadzać aborcje w roku 1977 w stanie Nowy Jork, USA. W sumie przeprowadził 1200 aborcji, wśród nich ok. 100 tzw. późnych aborcji do 24 tygodnia ciąży.

Momentem przełomowym w jego życiu z pewnością była śmierć sześcioletniej córeczki, którą adoptowali wraz z żoną. Dziewczynka została śmiertelnie potrącona w pobliżu domu przez jadący samochód. Doktor Anthony Levatino opowiada o tych traumatycznych chwilach:

– Co robisz po takiej katastrofie? Bierzesz trochę wolnego, a  potem wracasz do życia. Pojawiłem się na sali operacyjnej nr 9 Centrum Medycznego Albany jak setki razy przedtem, by dokonać późnego zabiegu, nic specjalnego. Na sercu leżały mi inne sprawy. To była rutyna, moja praca. Są takie szczypce, które widzimy w filmie. Wprowadza się je i odrywa rękę albo nogę. Robiłem to grubo ponad 100 razy. To była rutyna, ale dosłownie wpatrywałem się w tę kończynę w szczypcach.

Dalej doktor A. Levatino przyznaje:

– Kiedy przeprowadza się takie aborcje, trzeba dokładnie poukładać części dziecka – choć to makabryczne. Musisz „poskładać” dziecko z powrotem. Upewnić się, że niczego nie brakuje, że masz dwie ręce, dwie nogi i inne części. Jeśli tego nie zrobisz, twoja pacjentka wróci z infekcją, krwotokiem lub martwa. Więc dokończyłem tę aborcję. Wiem, że brzmi to niewiarygodnie, ale po tylu latach, po 1200 aborcjach, po ponad 100 późnych aborcjach, spojrzałem na tę część ciała na stole i pierwszy raz w życiu nie zobaczyłem „jej wspaniałego prawa do wyboru”, ani tego, że jestem świetnym lekarzem, który rozwiązał jej problem, ani nawet 800 dolarów, które zarobiłem w kwadrans. Zobaczyłem tylko czyjegoś syna albo córkę. I to mnie uderzyło. Było ze mną jak z Abby. Właśnie pochowałem swoją córkę i przyszedł do mnie ktoś, oferując pieniądze za zabicie swojego syna albo córki. A ja się zgodziłem.

Źródło: YouTube.com/RafaelFilm

You may also like

Facebook