Lepsza opieka dla wcześniaków

/Lepsza opieka dla wcześniaków

Lepsza opieka dla wcześniaków

Neonatolodzy i rodzice wcześniaków spotkali się z członkami senackiej komisji zdrowia i przedstawili im projekt, który zakłada, że wcześniaki miałyby otrzymywać lepszą pomoc do ukończenia 3. roku życia. Chodzi m.in. o szybszy dostęp do specjalistów – donosi Medycyna Praktyczna.

 

Szacuje się, że rocznie w każdym z województw przychodzi na świat około 300-500 wcześniaków. Wymagają one szczególnej opieki medycznej. Rodzice często poszukują i są zmuszeni korzystać  z bardzo oddalonych od siebie placówek, aby zrealizować potrzebne badania.

 

Jak donosi Medycyna Praktyczna, „gdyby program opracowany przez ekspertów wszedł w życie, takie dziecko nie musiałoby czekać, tylko od razu trafiłoby do jednego z blisko 30 ośrodków zajmujących się ambulatoryjną opieką rozwojową, które powstałyby w szpitalach ratujących wcześniaki. Maluchy miałyby neonatologa koordynującego opiekę przez pierwsze 3 lata życia dziecka i pakiet wizyt kontrolnych: 3 w pierwszym roku życia (po wypisie ze szpitala), 5 w drugim roku życia, a 4 – w trzecim cztery”.

 

Źródło: www.mp.pl

By | 2016-07-21T15:06:15+02:00 czwartek, 21 lipca 2016|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail