List otwarty do Jarosława Kaczyńskiego: obrońcy życia czują się oszukani jako wyborcy Zjednoczonej Prawicy

/List otwarty do Jarosława Kaczyńskiego: obrońcy życia czują się oszukani jako wyborcy Zjednoczonej Prawicy

List otwarty do Jarosława Kaczyńskiego: obrońcy życia czują się oszukani jako wyborcy Zjednoczonej Prawicy

„Jako wyborcy, katolicy i obrońcy życia czujemy się oszukani przez prezydenta Andrzeja Dudę i obóz Zjednoczonej Prawicy” – napisał Wojciech Zięba w liście otwartym do wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka zarzuca rządzącym, że kłamali deklarując postawę pro-life w czasie minionych kampanii wyborczych.

Wojciech Zięba w liście otwartym do wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego zwraca uwagę, że środowiska pro-life nie tworzą wyłącznie aktywiści społeczni skupieni w ruchach i organizacjach pozarządowych, lecz każdy obywatel oddający swój głos w demokratycznych wyborach na polityków jednoznacznie deklarujących prawo do życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka zaznacza, że to właśnie tak rozumiani obrońcy życia doprowadzili dwukrotnie do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych Zjednoczonej Prawicy i dwukrotnie wybrali na urząd Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

W dalszej części listu Wojciech Zięba przypomina zapisy z programów politycznych Prawa i Sprawiedliwości z lat 2014 i 2019, w których deklarowano „szacunek dla godności każdego człowieka” i „ochronę życia od poczęcia”. PiS odwoływał się w programie wyborczym także do nauki społecznej Kościoła i nauczania papieży Jana Pawła II i Franciszka.

Prezes PSOŻC przypomina także wystąpienia publiczne Jarosława Kaczyńskiego, w których lider Zjednoczonej Prawicy deklarował osobiste poparcie oraz wolę polityczną wykluczenia przesłanki eugenicznej z polskiego porządku prawnego.

Podobne deklaracje konsekwentnie potwierdzał prezydent Andrzej Duda, który zapewniał, że podpisze ustawę znoszącą kryterium eugeniczne do przeprowadzenia aborcji. Wojciech Zięba zwraca uwagę, że prezydent Andrzej Duda jest jedynym po 1989 r. tak jednoznacznie i otwarcie przyznającym się do wiary katolickiej politykiem, publicznie realizującym praktyki religijne, stale odwołującym się w swoich przemówieniach do wyznawanej wiary i wartości chrześcijańskich. – Niewątpliwie swój dotychczasowy kapitał polityczny Andrzej Duda zbudował na wizerunku polityka ‒ zadeklarowanego katolika i obrońcy życia – zauważa prezes PSOŻC przypominając, że we wrześniu po raz pierwszy w historii prezydent wziął udział w Marszu dla Życia i Rodziny.

Wojciech Zięba pisze, że wyborcy Andrzeja Dudy gorzko rozczarowali się reakcją prezydenta na wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Prezes PSOŻC uważa, że złożony do Sejmu projekt ustawy legalizujący aborcję eugeniczną z powodu wady letalnej, radykalnie zaprzecza wszystkim dotychczasowym deklaracjom prezydenta Andrzeja Dudy, osobistym wypowiedziom Jarosława Kaczyńskiego oraz założeniom programowym Prawa i Sprawiedliwości.

– Jako wyborcy, katolicy i obrońcy życia czujemy się oszukani przez prezydenta Andrzej Dudę i obóz Zjednoczonej Prawicy, a składane przez państwa w okresie kampanii wyborczych deklaracje pro-life, z perspektywy czasu jesteśmy zmuszeni uznać za zwykłe kłamstwa wyborcze – pisze Wojciech Zięba do Jarosława Kaczyńskiego nazywając decyzję prezydenta „całkowicie lekceważącą jego wyborców”.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka „kategorycznie sprzeciwia się haniebnym działaniom Prezydenta RP” i udzielonemu dla nich poparciu polityków Zjednoczonej Prawicy. Domaga się podporządkowania orzeczeniu Trybunału z 22 października br., wycofania prezydenckiego projektu ustawy, który jest „nową odsłoną eugeniki” oraz podjęcia „godziwych inicjatyw ustawodawczych”, które „radykalnie poprawią sytuację finansową rodzin dzieci z niepełnosprawnością”. PSOŻC przypomina także swój postulat podniesienia zasiłku pielęgnacyjnego o co najmniej 2 tys. zł, gdyż w tym momencie wynosi on zaledwie 215,84 zł oraz odblokowania opiekunom pobierającym świadczenie pielęgnacyjne możliwości podjęcia legalnej pracy.

– Z pewnością praworządni wyborcy – obecnie dystansujący się od przemocy ulicznej – odpowiedzialnie ocenią działania prezydenta Andrzeja Dudy i obozu rządowego w nadchodzących wyborach parlamentarnych – kończy list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego Wojciech Zięba.

Źródło: pro-life.pl
By | 2020-11-03T14:50:58+01:00 wtorek, 03 listopada 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail