Londyński szpital chce odłączyć 5-letnią dziewczynkę od aparatury podtrzymującej życie

/Londyński szpital chce odłączyć 5-letnią dziewczynkę od aparatury podtrzymującej życie

Londyński szpital chce odłączyć 5-letnią dziewczynkę od aparatury podtrzymującej życie

Lekarze z Royal London Hospital chcą odłączyć od aparatury podtrzymującej przy życiu 5-letnią Tafidę Raqeeb. Na dalsze leczenie dziewczynkę gotowy jest przyjąć szpital pediatryczny w Genui. Decyzję w tej sprawie podejmie brytyjski sąd.

5-letnia Tafida Raqeeb jest córką imigrantów z Bangaldeszu. W lutym z powodu pęknięcia naczyniaka tętniczo-żylnego mózgu straciła przytomność i przeszła operację w Royal London Hospital. Od tej pory nie odzyskała przytomności, choć daje oznaki życia i reaguje na ból. Miesiąc temu szpital poinformował rodziców, że dziewczynka będzie odłączona od aparatury.

Rodzice skontaktowali się ze szpitalem w Genui. Włoscy pediatrzy po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną i wideokonferencji z kolegami w Londynie doszli do wniosku, że Tafida znajduje się w stanie półprzytomności i jej mózg nadal funkcjonuje. Szpital w Genui zgodził się przyjąć dziewczynkę, pod warunkiem że rodzice zorganizują i opłacą transport. Na to londyński szpital nie chce się zgodzić.

Katolicka Agencja Informacyjna zwraca uwagę, że komentatorzy wskazują na podobieństwo tego przypadku do wcześniejszych spraw, w których mali pacjenci brytyjskich szpitali – Charlie Gard i Alfie Evans – zostali odłączeni decyzją sądu od aparatury utrzymującej życie, choć pomoc oferowały im placówki medyczne na całym świecie.

Źródło: IAR, KAI
By | 2019-07-20T12:47:50+02:00 sobota, 20 lipca 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook