Marsz dla Życia w Tokio

/Marsz dla Życia w Tokio

Marsz dla Życia w Tokio

W Tokio odbył się 16 lipca doroczny Marsz dla Życia. Głównymi ulicami metropolii przeszło ponad 300 osób. Centrum marszu stanowiła figura Matki Bożej Fatimskiej, niesiona przez uczestników.

 

Wśród nich po raz pierwszy była grupa Polaków z duszpasterzem Polonii na czele. Jeden z rodaków przyleciał w tym celu nawet specjalnie z Seulu. Byli obecni nie tylko mieszkańcy Tokio, ale także duże grupy z diecezji Nagoya i Jokohama. Wśród obcokrajowców większość stanowili katolicy z Ameryki Południowej: Argentyńczycy, Brazylijczycy, Peruwiańczycy i inni. Była także grupa z Tajwanu – informuje KAI.

 

Marsz rozpoczął się Mszą św. w kościele Tuskiji, pod przewodnictwem tamtejszego proboszcza, pochodzącego z Nowej Zelandii o. Leo Schumachera. Koncelebrowało 6 kapłanów, wśród nich dwóch Polaków.

 

Po Mszy św. uczestnicy marszu wyruszyli mając ze sobą różne transparenty dotyczące ochrony ludzkiego życia. Przeszli koło centrum handlowego Ginza, przez dzielnicę Nihonbashi oraz park Hibiya. Na specjalna uwagę zasługuje fakt, że centralnymi ulicami Tokio niesiono figurę Matki Bożej z Fatimy. Przy niej to oprócz pieśni japońskich śpiewano litanie i pieśni w języku łacińskim.

 

Czytaj więcej: www.gosc.pl

By | 2018-07-17T11:35:23+02:00 wtorek, 17 lipca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook